Cel: powstrzymać pochód Trumpa…

Trump jest wybitnym rodzajem samorodnego talentu obdarzonego rzadką charyzmą, coś w rodzaju nieustraszonego gen. George'a Pattona. 15 listopada Trump zgłosił swoją kandydaturę w wyborach ..

Czytam, wysłuchuję wypowiedzi polskich komentatorów analizujących sytuację w Ameryce w tym kończącym się sezonie wyborczym (midterms) i rozpoczynającą się kampanią prezydencką i widzę, że przynajmniej część z nich pływa w mitach. Spróbujmy więc nazwać i zdefiniować realne siły w tej politycznej grze. Na pierwszy rzut oka Ameryka jawi się jako integralna całość podzielona na dwie walczące o władzę partie polityczne (Republikanie i Demokraci), które przy pomocy medialnej artylerii i ładunków finansowych dotacji próbują emocjonalnie zarazić, przekonać swój zaprzyjaźniony oraz niezależny elektorat do swoich wyborczych programów i obrzydzić program konkurencji. Jednak w rzeczywistości sytuacja jest o wiele bardziej skomplikowana. Przez dekady ponad politycznymi partiami ukształtował się nowy system nadzorczy  podporządkowany ponadnarodowym celom kierowany przez lobbystów pracujących dla wielkich korporacji i wypełniający plany kręgów (teraz Davos) pragnących wdrożyć nowy porządek światowy. Do ugruntowania swojej pozycji używają nie wybieralnej biurokracji tworzącej obok grup interesów (jak Pentagon), Deep State.To oni zwykle przez działania korupcyjne wpływają na establishment polityczny obydwu partii, oczywiście mając o wiele większe wpływy na szalejącej lewicy (Demokraci), nie gardząc też elitami RINO Republikanów. 

https://floridianpress.com/wp-content/uploads/2020/04/Screen-Shot-2020-04-01-at-8.17.46-AM-800x400.jpg 

Kiedy więc ktoś mówi, że Ameryka popiera te czy inne zmiany na świecie, musi  rozumieć, że to tylko decyzje bieżącej administracji prezydenckiej, sterowanej przez lobbystów. Prezydent Trump np. bardzo różnił się od swoich poprzedników tym, że nie zaczynał nowych wojen, a nawet kończył stare obszary konfliktów (Syria, Irak, Afganistan). Koncentrował się na poprawie stanu Państwa i sytuacji ekonomicznej obywateli. Dlatego dostał się w niszczący krzyżowy ogień Deep State, który dysponując aparatem państwa od początku próbował zdezorganizować i wykoleić możliwość przeprowadzenia reform uzdrawiających państwo. 

To Trump kreując ekonomiczny i giełdowy boom uczynił elity bogatymi, ale jednak nie podlegał ich kontroli. Dziś wiemy, że Trump był wypadkiem przy pracy globalistów i zrobią oni przy pomocy swoich niższych “reprezentantów” wszystko, aby taki wypadek się już nie powtórzył. Podobne wpadki opóźniają tylko proces dotarcia do punktu kulminacyjnego Wielkiego Resetu. Ojcowie Założyciele kładąc fundament pod republikański ustrój zakładali, że większość obywateli ma dobry moralny charakter i respektując prawa zapewni im stabilną przyszłość. A przecież wiedzieli o gwałtach i anarchii zrodzonych z wytrychu rewolucji, o jej demonicznej niszczącej dorobek cywilizacyjny sile. Dlatego nie wybrali demokracji, wybrali republikę, jednak demokracja jak obleśny rzezimieszek dopadła w ciemnym zaułku republikę, ale spójrzmy na dzisiejszy stan rzeczy.  

 

Siły globalistycznych niszczycieli cywilizacji w ostatnich kilku latach korzystając z wypieszczonego wirusa Covid  w chińskim laboratorium  Wuhan odniosły  oszałamiające sukcesy działając w myśl wojskowej strategii “shock and awe”, z powodzeniem łamiąc siłę oporu obywateli (dla ich dobra!) w większości krajów świata przy pomocy strachu. Ciągle cieszący się ogromnym poparciem Trump został poddany niesamowitej medialnej i rządowej serii napaści i dyskredytacji klasyfikującej go jako podważającego wyniki wyborów. Czyli coś jak Hillary Clinton, czy  Stacy Abrams (kandydatka na gubernatora Georgia), które nie uznały swojej przegranej w wyborach. Dodatkowo korzystając z protestu wobec nieprzejrzystości wyborów posłuszne Deep State FBI zaaranżowało specjalną operację “Russian collusion”, która z Trumpa miała uczynić kukiełkę Putina. Wyszło na jaw szalbierstwo, ale też zaszkodziło Trumpowi.

 

Trump jest wybitnym rodzajem samorodnego talentu obdarzonego rzadką charyzmą, coś w rodzaju nieustraszonego gen. George'a Pattona.  15 listopada zewsząd  atakowany medialnie i na wiele sposobów nękany przez departament  sprawiedliwości Trump zgłosił swoją kandydaturę w wyborach prezydenckich 2024 r. Kiedy patrzymy na pierwszą prezydencką kadencję Trumpa , widzimy desperacką, ale i systemową próbę najpierw jego zatrzymania, a następnie pełną nielegalnych przekrętów próbę wykolejenia jego administracji. Więc teraz nie będzie inaczej…
Donald Trump announces he is running for president in 2024, "We will be a great nation again" - CHRISTIAN NEWS

Dodajmy, że Trump nie był politykiem, nigdy wcześniej nie ubiegał się o jakikolwiek urząd, nie miał nawet krótkiej ławki, aby obsadzić zaufanymi współpracownikami urzędy, był tylko znanym człowiekiem z biznesu i TV. Z biegiem czasu okazało się, że wielu jego “zwolenników” było nasłanymi przez Deep State jego przeciwnikami, po to aby mu szkodzić, kontrolować i niszczyć. Kiedy Trump zabrał się za porządkowanie państwa w materii korupcyjnych układów z Ukrainą zainteresował się niesamowitym biznesami synów  Joe Bidena i Nancy Pelosi, to ostatnie doprowadziło do dwóch (!) impeachmentów i katastrofalnej, wyniszczającej walki  Deep State przeciwko naiwnemu “Robin Hood”-owi. Naruszył stary układ korupcyjny, a to nie może być pozostawione bez kary! Kilka dni temu sekretarz Departamentu Sprawiedliwości Merrick Garland (pochodzi z ortodoksyjnych łotewskich Żydów) powołał specjalnego prokuratora (Jack Smith, w 2010 r. spec od zwalczania Tea Party),  aby nadzorował śledztwa przeciwko Trumpowi. Będzie się działo…

 

Jednak Trumpa łatwo rozsierdzić, a trudniej uciszyć. Jeszcze kiedy był prezydentem potężne globalistyczne korporacje wykluczyły go z Twittera i z Facebooka, to poniżające traktowanie skwitował powołaniem własnej platformy Truth Social. Cóż nie chcę zanudzać i muszę się skracać, a tyle jest informacji! Więc krytycy Trumpa twierdzą, że jest on egoistycznym białym samcem, który ma gdzieś zagrożenia klimatyczne (zimą globalne ocieplenie!), problemy LGBT+, czy nawet transwestytów. Zamiast dbać o te szczytne ideały i niesamowite zagrożenia dla planety Ziemi Trump opowiada jakieś koszałki opałki o zlikwidowaniu błyskawicznie narastającego deficytu, szybującego do piekieł zadłużenia, wzroście zatrudnienia, prawach rodziców do wychowywania własnych dzieci, do prywatności (!) i wolności słowa. Słowem wychodzi na kompletnego oszołoma, który nie rozumie takich światowych uznanych intelektualistów i naukowców jak Greta Thunberg! Czyli oszołom i skandal.

 

15 listopada Trump ogłosił swoją kandydaturę, w porównaniu do wyborczej kampanii 2016 r. nie było to jednak transmitowane przez główne kablowe stacje telewizyjne. Mainstream media dotąd usilnie kreowały obraz Trumpa jako faceta zagubionego w negowaniu rezultatów ostatnich (oszukanych) wyborów prezydenckich. Wystąpienie Trumpa zupełnie zaskoczyło krytyków. Przedstawił troskę o niebezpiecznie kiepski stan państwa. Mówił o podatkach, ograniczeniu nadmiernych regulacji, powrocie do samowystarczalności energetycznej, wolności wyboru szkół przez rodziców,  zapewnieniu środków na wojsko i zrozumienia nadchodzącego kryzysu z Chinami. Taki pech! Nawet nie zaatakował swoich potencjalnych konkurentów zagrzewanych do walki przez Deep State, jak Ron DeSantis! Ciekawostką jest, że republikańska gwiazda świetna Kari Lake, ubiegająca się o fotel gubernatora w stanie Arizona ciągle się nie poddaje i wreszcie  nadużyciami wyborczymi Demokratów ma zająć się prokurator. Chętnie bym ją widział u boku Trumpa (pozycja wiceprezydenta).

 

Kim są konkurenci Trumpa (w republikańskich prawyborach) do nominacji? Otóż na dzisiaj najważniejsi to: Gov. Ron DeSantis, Gov. Glenn Youngkin, Mike Pence, Tim Scott, Nikki Haley, Mike Pompeo, Gov. Larry Hogan i Chris Christie. Ten ostatni, były sympatyk Trumpa , były gubernator New Jersey, głosi aby GOP dała sobie już spokój z Trumpem i nawołuje do przekonywania w ciągu następnych 18 miesięcy zwolenników Trumpa, aby go porzucili. Christie (RINO), porzucił Trumpa po słynnych wypadkach 6 stycznia 2021 r. obejmujących protest radykalnych zwolenników Trumpa wobec licznych nieprawidłowości w liczeniu głosów w prezydenckich wyborach w  kolejnych stanach. Christie mówi wprost, Trump przynosi Republikanom nieszczęście, to on jest winien przegranym kampaniom wyborczym w 2018, 2020, 2022.  Czyli: dump Trump! Podobnie  sugeruje były wiceprezydent Mike Pence: “Myślę, że będą lepsi  kandydaci”...

 

To jest politycznie ważki temat do dziś, kiedy próbuje się wyjaśnić rolę agentów FBI w podburzaniu zwolenników Trumpa do najścia na Kapitol, gdzie właśnie Kongres zatwierdzał  decyzje poszczególnych stanów odnośnie oddanych głosów na Trumpa, bądź Bidena. Prawo przewiduje dyskusję nad konfliktowymi wynikami stanowych wyborów w sytuacji kiedy popierają to aktualni członkowie Senatu. Podejrzewa się, że zadyma na Kapitolu z 6/1/2021 r była prowokacją Deep State mającą zatrzymać, zdezintegrować legalny proces “zbuntowanych “ delegacji stanów, aby przez zorganizowaną “ruchawkę” i stworzenie głośnego zagrożenia zapanować nad pożądanym zatwierdzeniem wyników wyborów. Stąd najpierw odrzucenie propozycji Trumpa o wzmocnieniu sił porządkowych wokół Kapitolu, a następnie ukrywanie ofiar po stronie protestujących z promocją “fake’ ofiar po stronie sił porządkowych.

 

Deep State nie może znieść wizji następnej kadencji Trumpa bez nowych wojen, kontrolowanej imigracji, obniżki podatków i deregulacji, powrotu biznesów do USA i dozbrajania armii. RINOS i Never-Trumpers stali się piątą kolumną, która próbuje przeciwstawić Trumpowi 44 letniego gov. Florydy Rona DeSantis, reklamując go jako Trumpa bez jego wad. Spójrzmy na DeSantis: jest absolwentem najlepszych uczelni (Yale i Harvard Law) i pochodzi z klasy średniej z Tampa Bay. To Trump pomógł mu wygrać w 2018 r. z wschodzącą gwiazdą demokratów (Andrew Gillum) z którym DeSantis przegrywał aż 7 %! W rezultacie poparcia Trumpa, DeSantis wygrał co prawda jedynie 33,000 głosami. Wielu uważa, że DeSantis nie okazał Trumpowi wdzięczności. W listopadowych wyborach, kiedy kandydaci popierani mieli (i mają) wiele kłopotów, DeSantis wygrał drugą kadencję (z programem Trumpa) zwyciężając aż o 19 %! Dlatego Deep State stawia na niego jako alternatywę 76 letniego Trumpa.

 

Najprawdopodobniej w republikańskich prawyborach Trump zetrze się właśnie z DeSantis za którym stoi jego bardzo dobry gubernatorski dorobek. Jednak Trump jest nieobliczalny i pewnie będzie chciał zniszczyć DeSantis, tak jak to zrobił poprzednio również z byłym gov. Florydy i faworytem Deep State, którym był Jeb Bush, podobnie ośmieszył innych (Marco Rubio, Ted Cruz). Choć niektórzy przypisują to zmęczeniu Amerykanów rodziną Bushów i liczą na podobne zmęczenie opinii Trumpem. To co może martwić to utrzymanie się republikańskich liderów na swoich posadach, w Senacie kunktatora RINO (Mitch McConnell bojkotował kandydatów popartych przez Trumpa) i w Kongresie (zostanie teraz speakerem!) Kevin McCarthy, nieco lepszy, ale letni wobec ruchu MAGA.

 

Wiemy, że bez pomocy Trumpa DeSantis w 2018 r. nie zostałby gubernatorem, jednak być może ten młody, inteligentny gubernator, choć bez charyzmy nauczył się używać innych i znając go dobrze (jego słabości) będzie w stanie powalić Trumpa. Z pewnością będą to wielkie igrzyska dla widowni. Pamiętajmy jednak, że co najmniej 30% Republikanów zostanie wiernie przy Trumpie. A może pójdą na kompromis i  zostanie wiceprezydentem? A jeśli do Deep State jednoznacznie dołączą RINO Republikanie, wtedy zablokowany i rozzłoszczony Trump może ogłosić się kandydatem niezależnym. Pewnie taki jest master plan Demokratów, to zapewniłoby im zwycięstwo, a klęskę Republikanom…

 

Jacek K. Matysiak                                                                                                    
Kalifornia, 2022/11/21

Jacek K.M.

Jacek K.M. - Fraszka reprezentuje puls dzisiejszego swiata jest krótka i niecierpliwa w dążeniu do konkluzji. Ostra jak przeszycie sztyletem i powodująca zarazem usmiech satysfakcji i odprężenia, który przychodzi po przebyciu trudnej ale krajobrazowej drogi. F

Podobał Ci się post? Wystaw ocenę!

4.63

liczba ocen: 8

 • Tak szczerze?

  Coraz mniej interesuje mnie napier....nka w USA.
  Owszem, może ten kraj, zależnie od przywódcy, wywołać jeszcze jakąś wojnę, wymordować jakąś liczbę ludzi itd., ale już nie jest demiurgiem rzeczywistości. To jedynie w Polsce, z uwagi na media, które ZAWSZE są w rękach żydowskich i ograniczają samodzielne postrzeganie świata, wpływy USA są wyolbrzymiane.
  A tymczasem dla Polski trudno określić, która grupa z trzymających władzę w USA jest gorsza. (Bo już nawet nie ma co rozważać, która jest lepsza - obie są antypolskie).
  Trump był najbardziej prożydowski i proizraelski - na jakiej podstawie prawnej podjęto znany akt "447"?
  To, że Duda łasił się mu do stóp - to nie jest powód, by uważać go za przyjaciela Polski.
  A Biden - pewnie nawet nie wie, gdzie Polska leży.

  Zadziwia mnie jedno. Że piszący z USA, ale też z Kanady, czy UK, starają się narzucać Polakom punkt widzenia na rzeczywistość panujący w danym kraju.
  A nam brakuje wszechstronnej dyskusji o Polsce i tu w Polsce.

  • Tak szczerze?#Krzysztof J. Wojtas

   Parę chwil temu zacząłem czytać i nim skończyłem śniadanie i czytanie, pan żeś mnie uprzedził, tak trampek to rozchwiany człowiek / czubek ? / w ramach przyjaźni / dominacji / z Polakami POdPISuje act 447, dla mnie to idiota i thebill jak np bidet !!!

   • Tak szczerze?#Krzysztof J. Wojtas#provincjał

    Przez pół artykułu Autor ględzi o "wybitnym talencie Trumpa", ale mnie nie przekonał. Ciągle się zastanawiam do czego miał talent ten ryży dziwkarz, żydofilny prostak i co takiego dobrego zdziałał dla narodu amerykańskiego podczas swojej prezydentury, o Polsce już nie wspominając? Pod względem obycia kulturalnego wykształcenia, umiejętności dyplomatycznych a nawet zrównoważenia psychicznego mógłby Putinowi buty czyścić.
    Odnośnie sporej ilości pozostałych kandydatów, za wcześnie aby omawiać zalety wszystkich i kiełbasę wyborczą jaką oferują. Poczekajmy aż trochę ich przetrzebią.

    • Tak szczerze?#Krzysztof J. Wojtas#provincjał#Viridiana

     Jak bedziesz odrabiac prace domowa regularnie to bez problemu zrozumiesz co D.Trump zrobil dobrego dla Ameryki i Amerykanow jako prezydent USA - sukcesy Trumpa sa zawarte w jego hasle: "America First", czyli wprowadzil clo na towary z Chin , ktorymi byl zasmiecany rynek w USA i w ten sposob ocalil sektor produkcyjny w USA, co spowodowalo spadek bezrobocia w USA i wzrost gospodarczy USA.

     Jesli chodzi o polski punkt widzenia to wizyta Trumpa w Polsce w 2017r miala prestiz polityczny w Europie i jednoczesnie wzrosla wymiana handlowa Polski z USA.
     Z kolei ujemny wplyw dla Polski miala ustawa 447 (bezprawne wyludzenie pieniedzy od Polski wbrew obowiazujacemu prawu miedzynarodowemu) w czym jest rowniez wina zydow z PiS u wladzy w Polsce, ktorzy zachowuja sie sluzalczo wobec Ameryki etc.

  • Tak szczerze?#Krzysztof J. Wojtas

   A to ci dopiero.
   Jak to ja się zgadzam z szanownym Wojtasem.
   Dodam tylko, że czy Trump czy jakaś inna cholera, to zawsze będzie Amerykaniec.
   I nic dobrego dla świata.
   Autor, nie lubię takich przydługich notek.

   • Tak szczerze?#Krzysztof J. Wojtas#Oświat

    Byles w Ameryce , ale nie zrobiles kariery, wiec jest oczywiste, ze bedziesz narzekal na Ameryke.

    Ja z kolei nie narzekam na Ameryke, poniewaz w ciagu 5-ciu lat osiagnalem to o czym marzyli moi rodzice przez ponad 50 lat zycia w PRL , czyli wlasny dom z ogrodkiem, meble etc, samochod i dostatnie zycie.... bez zadnych znajomosci i ukladow, i bez zapisywania sie do PZPR.

    Moj tesc, ktory nie nalezal do PZPR nie mogl kupic nawozow i traktora do obrobienia swojej ziemi, bo tak czerwone sqrwysyny utrudniali zycie rolnikom prywatnym.
    Na skupach zboza i trzody chlewnej, czerwone sqrwysyny obnizali mu klase za dostarczony towar w przeciwienstwie do czlonkow PZPR.
    W PRL krazylo takie powiedzenie, ze.... "kto smaruje ten jedzie" i zeby cokolwiek zalatwic to trzeba byl dac lapowke i to jest dowod na skorumpowany system w PRL, w ktorym trwal wyscig szczurow za lepszym ochlapem.

  • Tak szczerze?#Krzysztof J. Wojtas

   "Coraz mniej interesuje mnie napier....nka w USA."

   I to nie jest to czym nalezy sie interesowac. Moge Panu dzisiaj powiedziec jak to sie rozegra : Trump przegra w przedbiegach z Desantis i Desantis zostanie oszukany w wyborach. To ze Ameryka moze wywolac pare wojen nie rozni sie dzisiaj od tego ze Polska tez moze wywolac pare wojen, chodzi o to ze nastapi to z powodu dzialania tych samych sil, dlatego ze ani Polska ani Ameryka nie sa wiecej suwerennymi panstwemi narodowymi w ktorych rzadza obywatele na mocy prawa i konstytucji. Oba te kraje uzywaja bankow centralnych ( Rosja tez) oba maja marionetkowe rzady, realizujace cele korte sa im zlecane przez to samo 'centrum dowodzenia'. Implementacja globalizmu dawno zostala ukonczona i dziala on jako system operacyjny zarowno w Ameryce jak w Polsce. Obecny modus operacyjny globalizmu jest “ KILL”, to chyba widac. Rozumiem ze jest Pan pochloniety sprawami polskosci i Polski ,ale prosze nie rezygnowac z widzenia rzeczywistosci w makro skali i tego ze wszystkie panstwa narodowe , staja sie mirazem i zmieniaja w przyslowiowy zeszloroczny snieg a ci ktorzy nadal sie ich tematem pasjonuja zaczynaja pomalu wygladac jak dziwolagi wykrzykujace cos na rogach ulic. Jest to tragiczne ale to jest to co sie dzieje. Nie ma sensu udawac.

   • Tak szczerze?#Krzysztof J. Wojtas#terminal 2

    Wszystko jest do naprawienia.
    Trzeba tylko demaskowac i ujawniac sprawcow zla i stawiac ich przed sadem - vide AFERA COVIDOWA C-19 i wyrok sadu najwyzszego w Nowym Jorku , ktory oznajmil, ze restrykcje covidowe byly nielegalne i sprzeczne z Konstytucja Stanow Zjednoczonych , poniewaz zlamaly prawo do WOLNOSCI OSOBISTEJ.
    W III ZYDO-RP nikt nie zaskarzyl tamtejszych zydow z PiS u wladzy, ze zlamali konstytucje.

    • Tak szczerze?#Krzysztof J. Wojtas#terminal 2#fiesta

     "Trzeba tylko demaskowac i ujawniac sprawcow zla i stawiac ich przed sadem - vide AFERA COVIDOWA C-19 i wyrok sadu najwyzszego w Nowym Jorku , ktory oznajmil, ze restrykcje covidowe byly nielegalne i sprzeczne z Konstytucja Stanow Zjednoczonych , poniewaz zlamaly prawo do WOLNOSCI OSOBISTEJ".

     Ciekawie piszesz, ale tutaj wyraźnie dałeś się wciągnąć w grę złudzeń.
     Owszem, "zlamaly prawo do WOLNOSCI OSOBISTEJ", tyle że dziś ono zostało uznane, jutro może nie zostać.
     Fikcja polega tu na tym, że "prawo do wolności" związane jest z iluzją, z otumanieniem mas, że tu idzie o wolność, a tu idzie tylko o prawo.

     A narracja rzeczywistości przez prawo to pożywka dla satanizmu i źródło satanistycznych odwrotek dla ruinowania i człowieczeństwa i ludzkiego systemu wartości, powołań i celów.
     - Wszystko tylko po to żeby na ludzkiej krzywdzie mogli tuczyć się jacyś "wybrani i odgórnie promowani przez "uprawniania", czyli faktyczne uprzywilejowania".
     - Niestety tak masy zostały już zatrute nowomową, że nie rozumieją iż przywileje są zabójcą sprawiedliwości, w tym i wolności), a elity są spacyfikowane grą interesów (te zatruwają szczególnie, bo ich cele są najpierw materialne, a cele ludzkiej wolności są najpierw duchowe, w tym uczuciowe. - To prowadzi do najgorszych tragedii, bo "Bez serc bez ducha, to szkieletów ludy").
     - A interesy zaś czerpią oparcie w fikcji praw.

     "Prawo do wolności" jest bowiem prawem a nie wolnością.

     Idzie to wszystko w tragicznie złym kierunku. - Bo prawo ma sens tylko jako pomocnicze do sprawiedliwości, a nigdy decydujące czy to o niej czy o wolności, czy o ludzkich celach sprawiedliwości.

     Tak naprawdę to ludziom idzie o życie według zasady wolności (ona jest i musi być zawsze nadrzędną nad prawem), a życie według jakiegoś fikcyjnego (faktycznie śmieciowego) "prawa do wolności. - "Prawa pana" dla jego niewolników.

     Tutaj trzeba wielkiej walki żeby wszystko wróciło do zasad, do moralności, do ludzkich powołań i celów, do spójnego systemu ludzkich wartości jako powszechnej bazy dla wszelkich ludzkich wyborów i decyzji,
     - a nie żeby jeszcze umacniać żydowskie stereotypy o jakoby potrzebnej wyższości praw.

    • Tak szczerze?#Krzysztof J. Wojtas#terminal 2#fiesta

     Prawo działa tylko wtedy, gdy mamy funkcjonujące społeczeństwo a to jest wlasnie w trakcie upadku co oznacza nowe zasady i nowe prawa. Wyobraźmy sobie ze tyrani, którzy myślą, że są ponad prawem, w rzeczywistości je łamią...
     Nie ma czegos takiego.
     Domyslam sie ze mowi Pan o orzeczeniu sadu w NY z 8-go lipca.
     Czy ktorys z tych idiotów zostal ukarany za forsowanie niekonstytucyjnych przepisów? Jak np. może obcieto mu kciuk i palec wskazujący u dominującej ręki, żeby wiecej nie podpisywal niekonstytucyjnych dekretow? Nie.
     W srodkach masowej komunilacji dalej megafon pierdoli o noszeniu maski.
     Rząd NY będzie nadal ignorował to orzeczenie, tak jak demoniczne progresywne lewactwo ignoruje każde orzeczenie sądu, które im się nie podoba, odmawiają egzekwowania każdego prawa, z którym się nie zgadzają, i kwestionują każde wybory, które przegrywają.
     To nie jest funkcjomujace spoleczenstwo tylko otumaniona masa na ktorej najpierw nalezy dokonac jakiegos egzorcyzmu. Proces demoralizacji i oglupienia jest zakonczony i odniosł sukces.

   • Tak szczerze?#Krzysztof J. Wojtas#terminal 2

    @miarka

    re: miarka , wtorek, 22 listopada 2022, 10:01:28

    Przyklad z zycia w USA dowodzi , ze tutejsza Konstytucja wciaz dziala w przeciwienstwie do ustaw prawnych w POLIN i wyrok sadu w Nowym Jorku jest respektowany, czyli pracodawca , ktory zwolnil pracownikow z powodu odmowienia szczepien zlamal prawo konstytucyjne (najwyzszy akt prawny) w USA i ten proceder moze byc automatycznie zastosowany w calym USA.
    Malo tego, pracodawca ma obowiazek przywrocic zwolnione osoby do pracy i wyplacic im regularne pensje za caly okres pobytu na zwolnieniu dyscyplinarnym.

    W Ameryce nie jest tak jak w POLIN, ze dzisiaj jest tak, a jutro jest inaczej i w Ameryce wciaz obowiazuje prawo konstytucyjne do wolnosci i nawet do posiadania broni osobistej przy sobie lub we wlasnym domu, bez wzgledu na to, ktora partia polityczna jest u wladzy w USA i to prawo obowiazuje od GRUDNIA 1791 roku (koniec XVIII wieku), czyli przez ponad 230 lat.... a przeciez zmieniaja sie rzady.

    Z kolei w POLIN obowiazuje konstytucja Stolzmana z 1997r oparta na konstytucji Stalina z 1952r i ta niby "konstytucja" nie jest nawet polska, a na dodatek Art 90 tej "neo-stalinowskiej konstytucji" z 1997r zezwala OBCYM ORGANIZACJOM MIEDZYNARODOWYM na ingerencje w sprawy wewnetrze panstwa.
    Malo tego, konstytucja Stolzmana z 1997r nie posiada nawet aprobaty spoleczenstwa, poniewaz w referendum konstytucyjnym wzielo udzial ponizej 43 procent wyborcow uprawnionych do glosowania, a wymagane jest co najmniej 50 porcent plus 1 glos.
    Mimo tego "sad najwyzszy" w POLIN uznal referendum za "wazne" i w zycie wszedl "NEO-STALINOWSKI GNIOT" , doslownie jak w bantustanie.
    W POLIN nawet nie ma polskiej konstytucji, a w praktyce to Polacy sa obywatelami III-ciej kategorii, po zydach i po ukrach.... a jak informowal "Kula Lis" to Polacy sa nawet obywatelami 4-tej kategorii po nachodzcach z Afryki.

    Zgadzam sie z toba "miarka" , ze Polacy musza podjac walke o swoje nalezne prawa konstytucyjne i wyborcy powinni naciskac na swoich politykow, zeby te prawa zostaly przywrocone i przestrzegane.
    Problem jest w tym, ze wyborcy nie sa zorganizowani , nie maja swoich prawnikow i wlasciwie nie maja polskiej partii politycznej.

    • Tak szczerze?#Krzysztof J. Wojtas#terminal 2#fiesta

     Nie kupuję tego co piszesz.
     Mi chodzi o to że w USA jest ten sam problem co w III RP, a u Ciebie wychodzi że w USA nie ma problemu.
     Ja myślę że jest nawet gorszy.

     Podajesz że was od 230 lat chroni prawo, a to bzdura. - Czy Rezerwa Federalna mogła powstać w zgodzie z prawem?
     Czy to że banki wyforowały się ponad prawo znaczy że macie jeszcze jakieś prawo, czy już iluzję prawa?
     Czy to, że odchodzący Obama na przywitanie prezydentury Trumpa podpisał "prawo o legalizacji satanizmu" znaczy że wtedy jeszcze było prawo?
     Czy opozycja do deep state to nie sataniści, skoro tej haniebnej, bo skrajnie antyludzkiej a więc i antydemokratycznej i skrajnie bezprawnej, i rodzącej nowe pokłady bezprawia i zbrodni ustawy nie zniósł?
     Czy macie prezydenta powołanego w zgodzie z prawem, skoro jego wybór stoi na fałszerstwie?

     I co, minęło 107 lat od powstania FED-u, a Amerykanie zrobili z tym porządek i przywrócili prawo, w tym Konstytucję, odzyskali pieniądz narodowy i banki, a więc i gospodarkę i handel i politykę?
     - Przecież nie. - Nie wiem, czy jakiś znaczący ułamek ich procenta rozumie w jakim bagnie siedzą.
     A kto pozwolił na zniesienie wymienialności walut na kruszczce szlachetne, a więc i dał podstawy i pod Konsensus Waszyngtoński i pod "pieniądz dłużny", czyli grabież wszechczasów?
     To by miało być legalne?

     Prawo by na to pozwoliło? - Na całe to bagno, całą demoralizatorską i deprawatorską zarazę?
     Może i głównie za sprawą Hollywood, ale ta satanistyczna i bankowa zaraza to promieniuje na pół świata, wraz z zakłamującymi wszystko, a dziś oficjalnie głoszonymi ideologiami poprawności polityczne, prawnictwa i liberalizmu - ideologiami satanistycznymi teraz już całkiem legalnymi, bo i satanizm macie legalny.

     Cały świat trzeźwieje z tego oszołomstwa, a Ty chwalisz "amerykańskie prawo"?

     Kto z was podejmie obronę konieczną jak tak wierzycie że prawo was ochroni?

     Niby jak? - Po czasie? - Jak was wyszczepią, czy w inny sposób wytrują, okaleczą, czy pozabijają, i wciąż będą to robili bezkarnie, bo "w zgodzie z prawem"?

     - Bo czyż prawo może ingerować w sfery moralności czy nie moralności tam gdzie nie ma moralności, a nie ma bo rządzą pieniądze i sataniści?

   • Tak szczerze?#Krzysztof J. Wojtas#terminal 2

    re: terminal 2 , wtorek, 22 listopada 2022, 12:58:13

    Jest kilka problemow:
    1. MEDIA , ktore sa glownie w lapach ZYDOW i oglupiaja spoleczenstwo.
    2. LOBBY ZYDOWSKIE, ktore steruje prezydentami i politykami.

    Przy czym ja zauwazylem, ze w USA powstaly grupy niezaleznych dziennikarzy i demaskuja przekrety obecnego prezydenta J.Bidena i innych politykow.
    Z kolei Republikanie chca postawic syna J.Bidena przed sadem , co jest sygnalem, ze zapowiada sie ostra walka - vide strona:
    https://www.ny1.com/nyc/all-boroughs/politics/2022/11/17/house-republicans-announce-investigation-into-biden--accuse-of-him-direct-involvement-in-hunter-s-business-affairs

    Fragment informacji:
    (...)
    Republicans, who released an interim report Thursday, said they identified more than 50 countries where the Biden family, often led by Hunter Biden, sought business transactions.

    “To be clear, Joe Biden is the big guy,” Comer said. “This evidence raises troubling questions about whether President Biden is a national security risk and about whether he is compromised by foreign governments.”

    Comer made it clear the investigation will focus on the president, not his son.

    “We're not trying to prove Hunter Biden is a bad actor,” he said. “He is. If anybody wants to disagree with that, there's nothing we have to talk about. Our investigation is about Joe Biden. And we already have evidence that would point that Joe Biden was involved with Hunter Biden on this.”

    Comer said Republicans on the committee have uncovered evidence of federal crimes by the Biden family or benefiting them, including conspiracy to defraud the United States, wire fraud, violations of the Foreign Agents Registration Act, Foreign Corrupt Practices Act and Trafficking Victims Protection Act, tax evasion, and money laundering.
    Po polsku:
    (Comer powiedział, że republikanie w komisji odkryli dowody przestępstw federalnych popełnianych przez rodzinę Bidenów lub przynoszących im korzyści, w tym spisek mający na celu oszukanie Stanów Zjednoczonych, oszustwa elektroniczne, naruszenia ustawy o rejestracji agentów zagranicznych, ustawy o zagranicznych praktykach korupcyjnych i ustawy o ochronie ofiar handlu ludźmi, unikanie podatku i pranie brudnych pieniędzy).
    (...)

    Ameryka to nie Polska, gdzie panuje zasada: "wy nie ruszacie naszych, a my nie ruszamy waszych".

    • Tak szczerze?#Krzysztof J. Wojtas#terminal 2#fiesta

     Fiesta
     Chciałbym podzielac pański optymizm.
     Hunter Biden zostawia swoj komputer w serwisie napraw na ktorym jest 450 giga pornografi dzieciecej wlacznie z dowodami na to ze utrzymywal relacje sexualna z 14 letnia córka swojego zmarłego brata,
     Artykuł tutaj:

     https://kanekoa.substack.com/p/hunter-bidens-sexually-inappropriate

     Wiadomości tekstowe znalezione na laptopie Huntera Bidena w ktorych Hunter Biden pyta wdowę po swoim bracie, czy wierzy, że on Hunter " ma na sumieniu dzieci spalone żywcem w DONETSKU"
     Co najprawdopodobniej odnosi sie do Kołomojskiego szefa Burismy , który również finansował Batalion Azow i został oskarżony o zbrodnie wojenne w stylu "ISIS".

     Po czym Hunter po prostu zapomina o tym wydarzeniu i wogole nie wraca zeby ten komputer odebrac z punktu naprawczego.
     Departament sprawiedliwosci umarza sledztwo.
     Skala bezkarnosci jaka ciesza sie ci ludzie!! Skala ich deprawacji!!
     Niewyobrazalne.

   • Tak szczerze?#Krzysztof J. Wojtas#terminal 2

    @miarka

    re: miarka , wtorek, 22 listopada 2022, 17:41:39

    Nie zrozumiales mnie "miarka".

    Problem jest wszedzie, wiekszy lub mniejszy, ale problemy sa zamiatane pod dywan w Polin i jak pisalem wczesniej , ze w Polin rzadzi BANDA CZWORGA przez ostatnie ponad 30 lat.

    Tu w USA nawet D.Trump byl oskarzony o wspolprace z Rosja na niekorzysc USA, a w Polin tamtejsza BANDA CZWORGA robi co chce i panuje cisza.

    Teraz Republikanie dobieraja sie do J.Bidena i podalem odnosnik do strony internetowej w odpowiedzi do "terminal 2" (wtorek , 22 listopada 2022 , 16:37:35).
    Republikanie informuja o 50-ciu zarzutach.

    • Tak szczerze?#Krzysztof J. Wojtas#terminal 2#fiesta

     "Tu w USA nawet D.Trump byl oskarzony o wspolprace z Rosja na niekorzysc USA, a w Polin tamtejsza BANDA CZWORGA robi co chce i panuje cisza.
     Teraz Republikanie dobieraja sie do J.Bidena i podalem odnosnik do strony internetowej w odpowiedzi do "terminal 2" (wtorek , 22 listopada 2022 , 16:37:35).
     Republikanie informuja o 50-ciu zarzutach".

     Cały czas kierujesz dyskusję na szczegóły i przez to gubisz problemy zasadnicze.

     Prawo i sprawiedliwość mają sens dopiero wtedy, kiedy panuje moralność i wspiera ludzkie cele ogółu obywateli traktowanych jednakowo.
     - A w USA od ponad 100 lat rządzą bandyci finansowi (przez korupcję i zbrodnię), wraz z nimi gospodarczy, handlowi, militarni i prawni.
     Najgorsi ci prawni bo Ameryka się dała im otumanić że jak zgodne z prawem, to na pewno i da się żyć i według ludzkiej natury i realizując ludzkie powołania i cele i w bezpieczeństwie że i ich życie społeczne i polityczne toczy się moralnie, więc jest i gwarancja, że pozostają, oraz pozostaną ludźmi wraz ze swoim potomstwem.
     Problem, że żeby tak było prawo musi być sprawiedliwe i służyć ludzkim celom sprawiedliwości, a władze muszą być i moralne i kompetentne, bo inaczej obywatele natychmiast podejmują demokratycznie, czyli oddolnie akcję obywatelskiego nieposłuszeństwa (tu nie trzeba przepisów prawnych), obalają takie władze, i dotąd porządkują kraj, aż moralny ład w nim zostanie przywrócony, później jeszcze sprawiedliwość zostanie przywrócona, a dopiero wtedy uchwalają takie poprawki w prawie, żeby żadna z zaistniałych ostatnio patologii nie mogła się odrodzić, a na końcu powołują nowy rząd.

     A Amerykanie raz tylko zrobili taki porządek po uwolnieniu się od Brytyjczyków, uchwalili sobie prawo i ... siedli na laurach, więc z planowanej demokracji została tylko nazwa i atrapa, a faktyczny republikanizm z niszczonymi narodem i klasa średnią, jako bazą dla demokracji. A na to jeszcze prawo dyktowane przez finansistów i satanistów ponad wszystkim.
     - Bo faktycznie rządy przejęła oligarchia, później faszystowskie korporacje prywatne, a teraz podziemni spiskowcy globalizmu faszystowskiego Deep State i sataniści.


     "Republikanie informują o 50-ciu zarzutach"

     I co z tego|? - Niedawno na PO było kilkakrotnie więcej, i byli, i byli. Mało tego. - PiS który ich "dobrze zmienił" nawet ich nie ruszał, ... bo zamierzał dla Polski i Polaków jeszcze gorsze rzeczy.

     Trump tak samo - ekipy Obamy nie ruszył, satanistycznej ustawy nie ruszył. - A to znaczy że nic a nic nie zrobił, i nawet nie zaczął.

     A tak się dzieje właśnie wtedy, kiedy nie ma władz moralnych, a rządy są prawa stanowionego odgórnie i przez władze,
     - a nie oddolnie i przez demokratyczną społeczność ideową, zaś władze działają w przestrzeni wewnątrz tego prawa.

     A teraz trwa mamienie społeczeństwa amerykańskiego jakimiś procesami. - A proces będzie tylko służył igrzyskom dla gawiedzi przed telewizorami, a więc służył spuszczaniu "rewolucyjnej pary obywatelskiego nieposłuszeństwa" w gwizdek.
     Ileż to już takich procesów było?
     - Przecież dopóki prawo jest ważniejsze jak sprawiedliwość i moralność, a prokuratorzy i sędziowie mogą być skorumpowani lub upolitycznieni, to nikomu tam włos z głowy nie spadnie.

     Zresztą tak naprawdę to sądzeni będą tylko rządzący. - Faktyczne marionetki.
     - A prawdziwi zbrodniarze, ich utajeni mocodawcy i zleceniodawcy - ludobójcze kanalie jakich jeszcze świat nie widział - bankierzy i prawnicy?
     - A ich majątki - bandyckie łupy i zarazem narzędzia kolejnych zbrodni?

     - I co? Będzie obywatelskie czekanie na prawo na nich? Sprawiedliwe, czy moralne najpierw, moralne przed którym nikt nie ucieknie - dopiero czyszczące pole dla sprawiedliwości?

   • Tak szczerze?#Krzysztof J. Wojtas#terminal 2

    re: terminal 2 , wtorek, 22 listopada 2022, 20:07:0

    Przy badaniu jakichkolwiek spraw musisz zachowac obiektywizm, niezaleznie od tego kogo/czego dotyczy sprawa i takie zadanie ma prokuratura oraz sad.
    Przy dziesiejszym rozwoju elektroniki mozna sprawdzic prawie wszystko, w tym przeprowadzic nawet powtorne sledztwo i dokonac rewizji wyroku sadowego i w przypadku bledow w procesie sadowym taki wyrok mozna uniewaznic, zwazywszy na fakt, ze nie wszyscy sedziowie zachowuja obiektywizm oraz nie wszyscy sedziowie sa niezalezni.

    Musisz pamietac, ze oskarzenie zlozyli Republikanie (partia polityczna) , ktorzy maja swoich prawnikow i specow od gromadzenia dowodow etc, wiec nie jest to zwykly proces jak w przypadku osoby prywatnej z ulicy, ktora mozna latwo oszukac.
    Poza tym to jest za powazna sprawa, zeby byla zamieciona pod dywan.

    Z kolei zyd Kolomojski jest zajebiscie skorumpowany , a do tego z Kolomojskim kolegowal sie zyd W.Zelenski.

   • Tak szczerze?#Krzysztof J. Wojtas#terminal 2

    re: terminal 2 , wtorek 22 listopada 2022 , 12:58:13

    Chodzi rowniez o kilka orzeczen SN Nowego Jorku , ktore dotyczyly ukladu zbiorowego (unii pracowniczych:

    #1.
    Z 25 pazdziernika 2022 - vide strona:
    NYC Ordered to Reinstate Workers Fired for Covid Vaccine Refusal
    https://www.bloomberg.com/news/articles/2022-10-25/nyc-is-ordered-to-reinstate-workers-fired-for-vaccine-refusal?leadSource=uverify%20wall

    # 2.
    Z 23 wrzesnia 2022 - vide strona:
    Judge: City must reinstate PBA members who refused vaccine
    https://www.ny1.com/nyc/all-boroughs/news/2022/09/23/pba-covid-19-vaccine-mandate-ruling

   • Tak szczerze?#Krzysztof J. Wojtas#terminal 2

    @ miarka

    re: miarka , wtorek, 22 listopada 2022, 23:22:05

    Mieszasz troche prawdy ze swoja fantazja.

    Tymczasem zycie toczy sie na planecie Ziemia i nawet najswietsze miejsce na ziemi jakim jest "stolica apostolska" (Watykan) jest ogarniety korupcja.

    Poza tym ja nie jestem od naprawiania swiata i potrafie analizowac sytuacje i wyciagac wlasciwe wnioski z wyprzedzeniem czasowym.

    Tak wiec moja analiza sytuacji w PRL pod koniec grudnia 1980r i ponownie pod koniec marca 1981r jednoznacznie wskazywala, ze rzadzacy komunisci nie puszcza sie wladzy i nie zreformuja systemu przez nastepne 10 lat, wiec moj pobyt w PRL to 10 lat straconego zycia, zwazywszy na fakt, ze moi rodzice pracowali w PRL i nawet nie mieli wlasnego mieszkania , bo z glodowych pensji nic nie mozna bylo odlozyc.
    Poza tym w PRL panowala DYKTATURA KOMUNISTYCZNA i KORUPCJA oraz rzadzacy komunisci ograniczyli prawa Polakow do wolnosci osobistej, do wolnego slowa etc , zas indoktrynacja komunistyczna w PRL byla po prostu obrzydliwa.
    W czerwcu 1981r znalazlem sie w Austrii w calkiem innym swiecie i widzac te roznice 2 swiatow uzmyslowilem sobie jak Polska i Polacy zostali zniewoleni przez system komunistyczny: zbrodniczy i wiezienny, ktory lamal prawa jednostki do wolnosci i godnego zycia.

    Moj wybor padl na Ameryke, ktora znana byla z wolnosci i godnego zycia.
    Przede mna wyjechaly miliony Polakow do Ameryki po lepsze zycie i nikt nie wracal do PRL.

    Wiec ty "miarka" nie praw mi swoich moralow o wyzszosci komunizmu nad kapitalizmem, poniewaz ja znam sytuacje jaka byla w PRL i w USA i bylem w pelni swiadomy tego, ze moi rodzice nie pomoga mi materialnie, poniewaz sami nic nie mieli w PRL, ale sam myslalem jak wydostac sie z PRL-owskiego bagna i pomoc sobie oraz swojej rodzinie i rodzinie mojej zony, zwazywszy na fakt, ze nie mialem rodziny w USA, ani zadnych znajomosci w USA i bylem tzw. "Pionierem", ale z glowa na karku.

    Propaganda PRL pisala i mowila w swoich mediach, ze w Ameryce zabijaja ludzi, bija murzynow , ludzie spia pod mostem i tym podobne cuda i dziwy.
    Oszem, dzialy sie takie rzeczy, ale w srodowiskach przestepczych i z marginesu spolecznego, ktorego nie brakowalo i nie brakuje w zadnym kraju swiata, wlacznie z bylym PRL i ZSRR, a obecnie "Rosja".

    Ciebie "miarka" tak bardzo drazni Ameryka i rzekoma "przestepczosc" w USA , ale nic nie piszesz o ZBRODNIACH KOMUNISTYCZNYCH W PRL , az do 1989 roku (seria morderstw politycznych na ksiezach KK: Zychu, Niedzielaku, Popieluszcze, Kowalczyku, Suchowolcu etc).

    Jeszcze raz o systemie rzadow w USA.
    O tym jak maja wygladac rzady w USA ustalili ci co byli przede mna w Ameryce i ja nie mam na to wplywu.
    Poza tym tutaj obowiazuje amerykanski kodeks prawny, a nie kodeks watykanski lub jakikolwiek inny oraz konstytucja gwarantuje prawa przyslugujace czlowiekowi.
    Porownujac tutejsze prawo amerykanskie do bezprawia w PRL to roznica jest jak dzien do nocy.
    Poza tym tutejsze prawo daje wiele mozliwosci poprawy swojego zycia finansowego i materialnego bez posiadania znajomosci i dawania lapowek jak w PRL.
    Pytanie:
    Czy byles chociaz w USA , czy tylko znasz USA z opowiadan lub artykulow wyczytanych w prasie lub na internecie ?

    Zebys mogl mnie lepiej zrozumiec to dodam, ze mnie nie interesuje propaganda koscielna , ktora urabiala mozgi Polakom , poniewaz ja nie mieszkam w panstwie koscielnym i nie prowadze misji nawracania ludzi. jak papieze, kardynalowie, biskupi i ksieza , ktorzy m.inn. i tak robili swoje - vide korupcja w KK.
    Ja znam zasady moralne i trzymam sie zasad , bo tak bylem wychowany, ale ja nie mam ochoty naprawiac swiata i mowic komus co mu wolno, a czego mu nie wolno, co jest poprawne, a co niepoprawne, poniewaz kazdy odpowiada za swoje czyny.
    Ja moge powiedziec swojemu dziecku co i jak , a reszta niech sie sama martwi o siebie, zwazywszy na fakt, ze Ameryka to rowniez multum wyznan religijnych i kultur, i spolecznosc wielonarodowa.

    Poza tym ja wymyslilem "5 przykazan Polaka" w polowie lat 1990-tych do walki z najwiekszym wrogiem Polski i Polakow, przed ktorym nie ostrzegala Polakow propaganda swiecka i koscielna oraz mam wypracowane sposoby na omijanie przeszkod zyciowych, na ktore skarza sie te osoby, ktore nie wiedza jak pokonac przeszkody zyciowe.
    Niedawno skarzyl sie "K54" z okolic Chicago, ze u niego panuje drozyzna.
    A drozyzne mozna zwalczyc roznymi sposobami , tylko trzeba wiedziec jak to zrobic.

    Najprostszy sposob to kupic bezposrednio od producenta, a nie w sklepie, gdzie miedzy producentem a sklepem sa posrednicy i kazdy posrednik chce cos zarobic.
    Drugi sposob to kupowac towar w duzych ilosciach , poniewaz cena jednostki jest tansza niz kupno samej jednostki towaru - jak samemu tyle nie potrzebujesz do umow sie z kilkoma osobami.
    Trzeci sposob to uzywanie jednego samochodu do przewozu kilkunastu osob co przynosi oszczednosci paliwa - co tydzien zmiana wlasciciela samochodu.
    Czwarty sposob to kupowac prywatnie za gotowke po umowionej cenie.
    Piaty sposob oszczedzania to czekac na obnizke cen.
    Szosty sposob oszczedzania to naprawiac rzeczy samemu.
    Siodmy sposob oszczedzania to zalozyc prywatny biznes i odliczac wydatki od prowadzonego biznesu.
    Osmy sposob oszczedzania to poszukac sobie "drugiej polowy".
    Dziewiaty sposob oszczedzania dotyczy naprawy wlasnego samochodu uzywajac czesci zamiennych, ktore nie pochodza z firm danej marki samochodu, poniewaz ceny sa zawyzone.
    Dziesiaty sposob oszczedzania to korzystanie ze srodkow lokomocji miejskiej lub roweru.
    Jedenasty sposob oszczedzania to ograniczenie wydatkow na oglupiacz zwany "telewizorem".
    Dwunasty sposob oszczedzania to kupowanie towaru na tzw. "wyprzedazy artykulow" w garazu (garage sale), co jest popularne w USA i Kanadzie, gdzie mozna znalezc przedmioty sprzed 100 lat , ktore dla kolekcjonerow staroci sa o wiele wiecej warte niz cena kupna na "garage sale".
    Trzynasty sposob oszczedzania to inwestowanie we wlasny plan emerytalny, poniewaz z tego tytulu przysluguje zwrot podatkowy.
    Czternasty sposob oszczedzania to rzucenie palenia papierosow, picia alkoholu etc.
    Pietnasty sposob oszczedzania to przyrzadzanie wlasnych posilkow zamiast kupowania gotowych kanapek etc.
    Mysle, ze "K54" i jemu podobni zastosuja podane przeze mnie sposoby.

    Wracajac do spraw USA to tutejszy system jest nieporownywalnie lepszy od systemu jaki istnial w PRL i ZSRR , i daje kazdemu emigrantowi szanse na poprawe wlasnej egzystencji i egzystencji rodziny, a zarazem tutejszy system jest bardziej opiekunczy pod wzdledem socjalnym dla osob o nizszych dochodach lub osob w podeszlym wieku oraz dosc czesto byli emigranci po osiagnieciu wieku emerytalnego jada na pol roku do swoich krajow, z ktorych przybyli do USA, w ktorych koszty zycia sa o wiele nizsze i dodatkowo oszczedzaja na wydatkach.

    W zwiazku z tym, ze nie mam zadnego wplywu na to co dzieje sie na szczytach wladzy to wypracowalem swoj wlasny model zycia.

    W przypadku konca swiata jaki ma nastapic to nikt nic nie zabierze ze soba na drugi swiat i oczywiscie bedzie rozliczany za swoje uczynki na ziemi.

    • Tak szczerze?#Krzysztof J. Wojtas#terminal 2#fiesta

     Już pominę wchodzenie w szczegóły co do Twojego odniesienia do Watykanu (po SV II), aktualnej Polski i komuny.
     - Zapewne chcesz przez to powiedzieć, że gdzie indziej relatywnie jest gorzej, a za to pozytywy życia w USA relatywnie przeważają. Materialne pewnie tak, ale od strony ludzkiej, duchowej i moralnej?
     - I jakim kosztem? – Przecież nie z życia w pokoju ze wszystkimi pragnącymi życia w pokoju i bezpieczeństwie;
     - - nie z uczciwej pracy i w pełnej świadomości realiów i wzajemności zawieranych umów, i sprawiedliwej płacy przy sprawiedliwych cenach.
     Poza tym relatywizm to manipulacja i oszustwo.
     - To co? - Jak inni się poprawią, to i USA się poprawią?

     Gorzej, że piszesz:
     „Poza tym ja nie jestem od naprawiania swiata i potrafie analizowac sytuacje i wyciagac wlasciwe wnioski z wyprzedzeniem czasowym”.

     To kto jest? – Przecież ci co psują, nie wezmą się sami za naprawianie, choćby i do końca świata, a prawo, pieniądze i siłę to oni mają, więc i bezkarnie robią co chcą.

     Gorzej, że piszesz:
     „Wiec ty "miarka" nie praw mi swoich moralow o wyzszosci komunizmu nad kapitalizmem…”
     Nie zmyślaj. – Ani tutaj, ani nigdzie indziej nic takiego nie piszę. – Ja pisuję, że to co prezentuje USA to indywidualizm i faszyzm podpierany liberalizmem, zaś to co prezentuje komunizm to kolektywizm i komuna podpierana socjalizmem. – Obie te patologie są zbrodnicze i antyludzkie, obie się zbiegają w patologii wszechczasów – globalizmie wspieranym satanizmem, a zmierzającym do zniszczenia wszystkiego co ludzkie.


     Oszczędzanie, o którym piszesz, można pochwalić, ale od niego pieniędzy nie przybywa.
     – To są tylko „korzyści relatywne” – od tego może być tylko „mniej lub wolniej” źle, lepiej zaś tylko wirtualnie - w zestawieniu relatywnym do ludzi rozrzutnych, ale nie dobrze, ale żadnej stabilnej normalności na tym nie da się posadowić.

     Co do samych zasad oszczędzania, to spodobała mi się ta:
     „Szosty sposob oszczedzania to naprawiac rzeczy samemu”.
     - Jednak do tego trzeba wiedzieć dobrze jak jakieś urządzenie funkcjonuje, a więc i być doświadczoną „złotą rączką”, która umie naprawić. – Bo taka osoba też umie zadbać o to, żeby urządzenia kupować trwałe, oraz żeby ich samemu nie zepsuć. – Naprawa to sprawa późniejsza.

     A dlaczego to takie ważne? – Bo to właśnie sprawa, która dotyczy i organizacji życia państwowego, a w szczególności „naprawy” moralności (i władz, i życia publicznego, społecznego i politycznego), sprawiedliwości, prawa, finansów i władz państwowych, w tym gospodarczych i ekonomicznych.

     A niestety podmiana myślenia na „prawnicze” powoduje, że ludzie w USA wolą skupiać się na zarabianiu, na żądaniu tego co „im się należy” (a w razie czego chodzeniu do sądu), a producenci na dodawaniu do urządzeń mechanizmów czy substancji, wyliczonych tak, żeby te psuły się dzień po upływie gwarancji.
     - I to samo jest z „amerykańską demokracją” (czyli krwiożerczym, oligarchicznym republikanizmem-faszyzmem).
     - – Dotrwać do terminu gwarancji, czyli do końca kadencji… - „A po nas choćby potop”.


     „W zwiazku z tym, ze nie mam zadnego wplywu na to co dzieje sie na szczytach wladzy to wypracowalem swoj wlasny model zycia”.

     … a o tym,
     - że takie „urządzanie się w dupie” to jest właśnie stan typowy dla faktycznego zniewolenia, demoralizacji, niezdolności do obrony koniecznej, oraz korupcji przez bandytów, kłamców i manipulatorów, mafiozów i gangsterów u władzy taktowanych jak panów i bogów ponad wszelkim prawem, to nie pomyślisz?
     - a że aby mieć ten wpływ realny, to potrzebna jest demokracja to nie pomyślisz? – A przecież demokracja nie stoi na prawie, sile i pieniądzach, a na woli oddolnej obywateli i ich nieustannej aktywności nie tylko społecznej, ale i politycznej;
     - - a żeby mieć ten wpływ realny, to jeszcze potrzebna jest wola pełnienia ludzkich powołań wspólnotowych i osobistych, wola pozostania człowiekiem, a więc wolna wola, dojrzałe człowieczeństwo i kultura życia, bo inaczej to do głosu dojdą sataniści z ich cywilizacją śmierci – to nie pomyślisz?

     Owszem, to „psuje interesy”, odrywa od zarabiania, nawet psuje relacje społeczne z wieloma oraz wymaga własnej ofiarności i dalekowzroczności w kategoriach najpierw ludzkich i wspólnotowych, ale „coś za coś” – albo sobie poszpanować, poużywać i pobrylować „tu i teraz”, albo najpierw zadbać o „stabilność urządzeń i swoją zdolność do ich naprawiania, a więc i zadbać o moralność władz państwowych i o swoją zdolność ich demokratycznego wymieniania, kiedy się okazują wadliwe”, oraz o własną aktywność, aby NA ZASADZIE WOLUNTARIATU, I Z POZYCJI GOSPODARZA W PAŃSTWIE, WŁADZY ZWIERZCHNIEJ NAD WŁADZAMI PAŃSTWOWYMI, naprawiać złe skutki tego co one zepsuły – wszystko po to, żeby „urządzenie” wciąż było jak nowe).

     Dlatego właśnie piszę, iż uważam, że w USA macie gorzej jak w Polsce, bo wy już jesteście przesiąknięci tym „myśleniem prawniczym” tak bardzo, że już z wami zrobią co tylko zechcą przy waszej bierności.
     Nawet nie dlatego, że wasza konstytucja jest zła, ale że psuje się w praktyce, w interpretacji, wykonaniu i sądzeniu - zwłaszcza ludzi bogatych i zbrodniarzy zorganizowanych, oraz działających w utajeniu spiskowców.
     Przecież prawo wspierane siłą pieniądza i zdradzieckiej władzy nie dopuści do zaistnienia sprawiedliwości i prawa sprawiedliwego, a więc obejmującego wszystkie prawa naraz, i wraz z definicjami słów i zwrotów, i zarazem powszechne.
     - Cały ten diabelsko-prawniczy, i republikańsko-oligarchiczny system stoi na głowie.

     „W przypadku konca swiata jaki ma nastapic to nikt nic nie zabierze ze soba na drugi swiat i oczywiscie bedzie rozliczany za swoje uczynki na ziemi”.

     Tu też są oszustwa myślenia prawniczego, żydom tłumaczone, przez sąd i wiarę w ich wybranie, chrześcijanom, przez ich odkupienie i Boże miłosierdzie, a poganom przez ich karmę i reinkarnację do drugiego życia w innym ciele.

     - A koniec świata to tyle co zepsute urządzenie. – I co Ci po usprawiedliwieniu, że to nie Twoja wina?
     – Bo byłeś niewolnikiem i nie miałeś wpływu? – A dlaczego byłeś? – Czyż nie opłaciło Ci się być biernym?

     – A dlaczego się zepsuło? – Czyż nie dlatego, że ludziom się opłaciło psuć dla zmian, które nastąpią, a na których oni umieją zarabiać, choć to się odbywa kosztem zbrodni na innych?

     – A gdzie Twoja miłość, a gdzie Twoje powołania, gdzie typowa ludziom wolna wola, że temu nie zapobiegłeś organizując ład życia społecznego i politycznego moralny i dalekowzrocznie ludzki?

   • Tak szczerze?#Krzysztof J. Wojtas#terminal 2

    @miarka

    re: miarka , środa, 23 listopada 2022, 13:36:49

    ZLO JEST ZLEM i nalezy to nazywac po imieniu, bez wzgledu na to kto wyrzadzal/wyrzadza/bedzie wyrzadzal zlo.

    Nie ma ludzi idealnych i nie ma systemow idealnych na Ziemi. Przez caly czas zachodza przemiany w spoleczenstwach i narodach, w ktorych mozna wyodrebnic ludzi dobrych i ludzi zlych - dobrzy ludzie buduja dobrobyt, a zli ludzie niszcza panstwa i narody i trwa walka dobra ze zlem przez tysiaclecia.
    Czlowiek swiadomy zdaje sobie sprawe z walki dobra ze zlem i zna zrodla dobra i zrodla zla , i jak wielokrotnie pisalem, czlowiek ma jedno zycie na Ziemi i chce je godnie przezyc, a jednoczesnie przekazuje swoje doswiadczenia zyciowe nastepnemu pokoleniu.

    Ja nasluchalem sie moralow koscielnych KK poczawszy od najmlodszych lat szkolnych w okresie komunistycznego PRL , ktorego z kolei propaganda komunistyczna glosila swoja wlasna ideologie komunistycznego dobrobytu i hasla propagandowe o wyzszosci komunizmu nad kapitalizmem z wyjatkiem komunistycznych brudow i masowych zbrodni na Polakach, i stad bierze sie moj wstret do komunizmu, ktory z biegiem lat utwierdzal mnie w przekonaniu , ze komunizm byl "opium dla ludu" (komunisci twierdzili, ze religia chrzescijanska byla "opium dla ludu") i zludna propaganda o dobrobycie, podczas gdy dobrobyt kwitl na zachodzie (USA i Europa zachodnia) i byly tego namacalne dowody.
    Niezaleznie od narodowosci, zachodni dobrobyt przemawial podswiadomie do kazdego czlowieka zyjacego w biedzie i niedostatkach, rowniez do mnie i takich jak ja bylo miliony w PRL..... i o dziwo, kapitalizm okazal sie bardziej humanitarny niz komunizm w PRL i ZSRR, pomimo tego, ze propaganda komunistyczna straszyla Polakow zlem jakie wywoluje kapitalizm i Ty Kolego "miarka" rowniez straszysz mnie zlem w USA , ktoremu jeszcze doprawiasz rogi i alarmujesz cale forum dyskusyjne jakie to USA jest niedobre i zle.
    A ja juz pisalem , ze mieszkam na kontynencie AP przez ponad 40 lat i nie doznalem zla od Ameryki w przeciwienstwie do zla jakie wyrzadzil PRL moim rodzicom i mnie, i milionom Polakow, ktorzy zdecydowali sie wyjechac z PRL po lepsze i spokokojne zycie.
    Takie byly realia zyciowe.

    Rozwazmy odwrotna sytuacje.
    Zapisuje sie do PZPR, robie kariere i wspolnie pije i ucztuje z komunistami.
    Mam latwe zycie i olewam reszte Polakow , ktorzy ledwie wiaza koniec z koncem.
    A przed zmianami ustrojowymi w 1989r korzystam z cichej prywatyzacji majatku panstwowego i kupuje za bezcen, zeby ustawic sie w nowych realiach zyciowych i znow smieje sie z naiwnych Polakow, ze uwierzyli w propgande o "komunistycznym dobrobycie".

    Co sie jeszcze okazuje ?
    Najwieksi straznicy religii chrzescijanskiej, czyli Watykan i KK zdradzili Jezusa Chrystusa na czele ze "swietym" KK jakim jest JP2 , a dwaj zdrajcy panujacy w Watykanie przed JP2, czyli:
    - ZYD i MASON Jan 23 (Roncalli)
    - oraz ZYD , MASON i PEDAL Pawel 6
    tez zostali okrzyknieci "swietymi" KK.

    Sak sam widzisz Kolego "miarka" , ZLO JEST WSZEDZIE bez wzgledu na wielkosc i mnie zastanawia, dlaczego tak glosno krytykujesz wylacznie USA.

    Pisalem wielokrotnie w przeszlosci, ze zrodlem zla jest TALMUD ("pismo swiete" zydow).
    Z kolei RZETELNI HISTORYCY udowodnili, ze:

    TALMUD = JUDAIZM = KOMUNIZM = NAZIZM

    Od siebie dodam, ze:

    TALMUD = JWO (*) = SZATAN

    (*)Jew World Order - zydowski porzadek swiata.
    Nawet kilku rabinow z USA potwierdzilo, ze ich bogiem jest SZATAN - vide informacje zawarte w moich komentarzach (cytaty rabinow) kilka lub kilkanascie miesiecy temu.

    Ja pisalem w polowie lat 1990-tych (ponad 25 lat temu) na grupach dyskusyjnych w j.polskim w oparciu o fakty historyczne , ze:

    NAJWIEKSZYM WROGIEM POLSKI , POLAKOW I LUDZKOSCI SA ZYDZI.

    (Podalem rowniez zrodla informacji, na ktorych oparlem powyzsze twierdzenie)

    Jeszcze wymyslilem "5 przykazan Polaka" w polowie lat 1990-tych do walki z najwiekszym wrogiem Polski i Polakow , i to jest minimum obowiazkow jakie spoczywaja na Polakach i Polkach, zeby nie padli ofiarami ZYDOW.

    Ja nie walcze za caly swiat i nie jestem naprawiaczem swiata, ale wskazalem na ZLO , ktore jest najwiekszym zagrozeniem.
    Swiadomi Polacy wiedza co maja zrobic.

    Na zakonczenie drobna, ale wazna uwaga.
    Nie nadajesz sie Kolego "miarka" na chirurga, poniewaz do usuniecia "raka ludzkosci" potrzebny jest chirurg , ktory usunie komorki rakotworcze.
    Ty Kolego "miarka" chcesz usmiercic caly organizm (Ameryke - panstwo mocarstwowe, ktore jest w stanie zmienic bieg historii) , podczas , gdy komorki rakotworcze sa porozrzucane po innych organizmach tego swiata, jak: Rosja, Niemcy, Anglia, Francja etc , gdzie moga sie swobodnie rozmnazac.
    Kto jest najwny to szuka ratunku w Rosji i Chinach, zapominajac o tym, ze ofiarami komunizmu w bolszewickiej Rosji (ZSRR) padlo ponad 66 milionow ludzi, a ofiarami komunizmu w Chinach (CHRL) padlo ponad 45 milionow ludzi.
    Pytanie:
    Gdzie chcesz Kolego "miarka" zaczac swoja "operacje chirurgiczna" ?

    p.s.
    W poprzednim swoim komentarzu podalem praktyczne sposoby na pokonanie przeszkod zyciowych , zeby ulatwic sobie zycie.
    Z kolei "5 przykazan Polaka" jest jak przyslowiowa "kropla, ktora drazy kamien", ktora z pozoru wyglada niegroznie.
    Kolego "miarka" , zacznijcie stosowac w zyciu codziennym "5 przykazan Polaka" tak jak ja to robie od ponad 25 lat i zobaczycie jakie to skuteczne.
    Zamiast brac wielki zamach i naprawiac caly swiat to zacznijcie od wlasnej rodziny i znajomych, i przekazcie im informacje o "5-ciu przykazaniach Polaka" , poniewaz tu chodzi o byc albo nie byc Polski i Polakow w pierwszej kolejnosci.

    • Tak szczerze?#Krzysztof J. Wojtas#terminal 2#fiesta

     „Nie ma ludzi idealnych i nie ma systemow idealnych na Ziemi”.

     Tak, ale po każdym odejściu w ideologię czy dowolną patologię, trzeba dalej wracać do dążenia do świata ludzi ideowych, moralnych, prawych i normalnych, nawracać się na drogę życia i człowieczeństwa dojrzałego, w tym/ i naprawiać systemy społeczne i polityczne.


     „Przez caly czas zachodza przemiany w spoleczenstwach i narodach, w ktorych mozna wyodrebnic ludzi dobrych i ludzi zlych - dobrzy ludzie buduja dobrobyt, a zli ludzie niszcza panstwa i narody i trwa walka dobra ze zlem przez tysiąclecia”.

     Na pozór prawda, a faktycznie kłamstwo i podszepty diabelskie, bo nie istnieje taki punkt widzenia, z którego by to można obserwować. – Kłamstwo jest w tym, że to jest spojrzenie antropologiczne, a więc dotyczące kultur wymarłych, a nie kultur żywych i kultur życia.

     Gdyby to było spojrzenie z punktu widzenia osób żywych, zawsze byłyby możliwości uczestnictwa, pracy, walki i korekty, aby nie stać się kulturą wymarłą.

     Nawet końcówka tego sprytnego zdania w czasie, który można traktować tak jak przeszły, jak i jako teraźniejszy, gdyby rzeczywiście odnieść ją do czasu teraźniejszego byłaby również kłamstwem.
     – Bo „dobrzy ludzie buduja dobrobyt, a zli ludzie niszcza panstwa i narody” znaczy, że już nie mamy jako ci dobrzy szans by przeżyć trwającą agresję,
     - bo tylko obserwujemy, a nie walczymy w obronie koniecznej siebie i innych dobrych i moralnych ludzi chcących żyć w bezpieczeństwie jako dobrzy i chronić swoje dobra konieczne, w tym dobra wspólne swoich wspólnot, w tym państwa;
     - i nie patrzymy odważnie w dalekowzrocznie postrzeganą przyszłość naszą i naszych wspólnot, czy społeczności ideowych.

     - Tymczasem szanse zawsze mamy, tylko jeszcze nie wszyscy rozumiemy, że jesteśmy w najwyższym stanie zagrożenia. – I jak pozostali zrozumieją, rozlegnie się powszechne „Jeszcze Polska nie zginęła, póki my żyjemy”.
     - Nie walczymy jako moralni przeciw niemoralnym, (a wszystkie wojny są wojnami moralnych z niemoralnymi - choć czasami trudno ich rozróżnić, zwłaszcza jak się patrzy z prawniczego punktu widzenia, a nie duchowego).

     Ponadto piszesz, że „trwa walka dobra ze zlem przez tysiąclecia”.
     - Niby gdzie trwała taka walka, a nie jej pozór – walka gorszego zła ze złem, przez co zło, które wygrywa jest coraz gorsze, większe, silniejsze i ma więcej narzędzi i wykonawców .
     – A tak jest, bo po zwycięstwach nie ma powrotów i życia społecznego i politycznego, do stanu ludzkiej normalności, natury i moralności, człowieczeństwa i kultury ludzkiej.


     „Czlowiek swiadomy zdaje sobie sprawe z walki dobra ze zlem i zna zrodla dobra i zrodla zla …”

     O tym, że trzeba dużo więcej jak świadomość już pisałem, o walce dobra ze złem też - powyżej, ale co do znajomości źródeł dobra i zła to bardzo wątpię. – Przecież dobro i zło poznajemy dopiero po owocach. - Owszem, podejmując dzieło mamy z zasady dobre intencje, tyle że takimi „piekło jest wybrukowane”, więc i rzadko będą z tego dobre owoce.
     Dla normalnych ludzi liczy się nie samo dobro, a to co pomaga im realizować ludzkie cele dobra.


     „…o dziwo, kapitalizm okazal sie bardziej humanitarny niz komunizm w PRL i ZSRR, pomimo tego, ze propaganda komunistyczna straszyla Polakow zlem jakie wywoluje kapitalizm"

     Przecież to bzdury, bo humanitaryzm to już ideologia traktująca ludzi jak zwierzęta "humanitarnie traktowane" - ideologia podmieniająca człowieczeństwo na humanitaryzm przez sprowadzanie człowieczeństwa w każdym jego wymiarze do do praw zwierzęcia (mimo że przy tym używany jest kłamliwy zwrot "prawa człowieka").
     Podobnie zresztą jest i z humanizmem - to odwrotna strona tej samej prawniczej ideologii, tylko sugerująca ludziom zamożnym i władzom zajmowanie pozycji boga.


     "... i Ty Kolego "miarka" rowniez straszysz mnie zlem w USA , ktoremu jeszcze doprawiasz rogi i alarmujesz cale forum dyskusyjne jakie to USA jest niedobre i zle”.

     Nie. - Ja piszę o rogach (istniejących), a nie doprawiam rogów (faktycznie nieistniejących), i nie „straszę złem” (w rozumieniu wywołania paniki czy paraliżu woli), a przedstawiam realne zagrożenia, wyraźnie ku nakierowaniu Amerykanów na działania obronne.

     - Przecież wskazuję na ciąg zbrodni ciągnących się za mentalnością prawniczą którą przesiąkli Amerykanie, a z której wylęgają się najgorsze patologie i ideologie, oraz bezkarność bandytów, złodziei i innych zbrodniarzy. – Szanse żeby ich jeszcze wybudzić ku życiu mają, choć kto wie, czy nie przesiąkli tą mentalnością już beznadziejnie i do końca będa się łudzili że prawo ich obroni.


     „Co sie jeszcze okazuje ?
     Najwieksi straznicy religii chrzescijanskiej, czyli Watykan i KK zdradzili Jezusa Chrystusa …”.

     Też mi się to nie podoba, ale gorsze jest, że tym się gorszysz i załamujesz, a (jak pisałem na początku), ważniejsze jest żeby się nawracać i naprawiać to co zostało zepsute.


     „Sak sam widzisz Kolego "miarka" , ZLO JEST WSZEDZIE bez wzgledu na wielkosc i mnie zastanawia, dlaczego tak glosno krytykujesz wylacznie USA.

     Bo taki mamy właśnie temat, a jest niedostatek takiej krytyki. Poza tym od krytyki innych Amerykanom nic a nic się nie poprawi. - Ludzie swoje problemy muszą rozwiązywać sami.
     - A Amerykanie dotąd mieli interesy i żądze korzyści, a nie przyjaciół, i teraz to się mści podwójnie.


     Pisalem wielokrotnie w przeszlosci, ze zrodlem zla jest TALMUD ("pismo swiete" zydow)”.

     Nie „pismo święte”, tym pozostaje Stary Testament. Talmud owszem, jest szanowany, ale tylko jako odpowiednik naszego Katechizmu, tyle że nie jak Katechizm ideowy, a pragmatyczny i prowadzący ich specyficznymi drogami ku korzyściom doczesnym.
     - Do tego w drodze niszczenia prawa, sprawiedliwości i wszystkiego co dla zwykłych ludzi jest ideowe, a jako takie jest im konieczne, żeby przeżyć i zachować człowieczeństwo.


     „Ja pisalem w polowie lat 1990-tych (ponad 25 lat temu) na grupach dyskusyjnych w j.polskim w oparciu o fakty historyczne , ze:
     NAJWIEKSZYM WROGIEM POLSKI , POLAKOW I LUDZKOSCI SA ZYDZI”.
     (Podalem rowniez zrodla informacji, na ktorych oparlem powyzsze twierdzenie)”.
     Takie rzeczy to wszyscy wiedzą i nikt z tym nic nie robi … bo to ogólniki dobrzy ludzie buduja dobrobyt, a zli ludzie niszcza panstwa i narody i trwa walka dobra ze zlem przez tysiąclecia”.

     Tu nie trzeba być żydem, żeby być lichwiarzem, spekulantem, banksterem, czy innym oligarchą, syjonistą czy globalistą, prawodawcą, sędzią, prokuratorem, czy adwokatem, albo uczestnikiem zmów czy spisków i mafii.


     „Jeszcze wymyslilem "5 przykazan Polaka" w polowie lat 1990-tych do walki z najwiekszym wrogiem Polski i Polakow , i to jest minimum obowiazkow jakie spoczywaja na Polakach i Polkach, zeby nie padli ofiarami ZYDOW.
     Ja nie walcze za caly swiat i nie jestem naprawiaczem swiata, ale wskazalem na ZLO , ktore jest najwiekszym zagrozeniem.
     Swiadomi Polacy wiedza co maja zrobić”.

     Popadasz w mrzonki, bo skupiasz się na złu, a „Przeciwieństwem dla dobra jest zło, ale przeciwieństwem dla zła nie jest dobro, a inne zło” (Pierwszy paradoks miarki).
     - Będą więc świadomi, będą wiedzieli, ale nic nie zrobią. Zajrzyj do aktualnej notki StanaW, tam miałem dwa komentarze…


     „Na zakonczenie drobna, ale wazna uwaga.
     Nie nadajesz sie Kolego "miarka" na chirurga, poniewaz do usuniecia "raka ludzkosci" potrzebny jest chirurg , ktory usunie komorki rakotworcze.
     Ty Kolego "miarka" chcesz usmiercic caly organizm (Ameryke - panstwo mocarstwowe, ktore jest w stanie zmienic bieg historii) , podczas , gdy komorki rakotworcze sa porozrzucane po innych organizmach tego swiata, jak: Rosja, Niemcy, Anglia, Francja etc , gdzie moga sie swobodnie rozmnazac.
     Kto jest najwny to szuka ratunku w Rosji i Chinach, zapominajac o tym, ze ofiarami komunizmu w bolszewickiej Rosji (ZSRR) padlo ponad 66 milionow ludzi, a ofiarami komunizmu w Chinach (CHRL) padlo ponad 45 milionow ludzi.
     Pytanie:
     Gdzie chcesz Kolego "miarka" zaczac swoja "operacje chirurgiczna" ?”

     Przecież to są i tak drobiazgi wobec tego co knują globaliści. - Jesteś w swoim spojrzeniu baaardzo zacofany. – Przecież USA wcale nie zamierzają zmieniać biegu historii – raczej chcą żeby było jak było – wciąż lepiej dla nich, choć wciąż kosztem innych.

     Ci których krytykujesz już odzyskali trzeźwość, a obywatele USA wciąż nie odrobiły lekcji co do istoty prawa i Rezerwy Federalnej. - Z nimi się nie da zaczynać naprawy, bo oni sami muszą wytrzeźwieć.
     - Nie da się pomóc komuś, kto sam nie chce pomóc sobie, kto nie chce zobaczyć swojego problemu, i nie robi wszystkiego żeby go rozwiązać . - Nikt normalny nie bierze sobie samobójcy na kark.

     Tak jak aktualnej Ukrainie nie da się pomóc, tak i aktualnym USA.


     „p.s.
     W poprzednim swoim komentarzu podalem praktyczne sposoby na pokonanie przeszkod zyciowych , zeby ulatwic sobie zycie.
     Z kolei "5 przykazan Polaka" jest jak przyslowiowa "kropla, ktora drazy kamien", ktora z pozoru wyglada niegroznie.
     Kolego "miarka" , zacznijcie stosowac w zyciu codziennym "5 przykazan Polaka" tak jak ja to robie od ponad 25 lat i zobaczycie jakie to skuteczne.
     Zamiast brac wielki zamach i naprawiac caly swiat to zacznijcie od wlasnej rodziny i znajomych, i przekazcie im informacje o "5-ciu przykazaniach Polaka" , poniewaz tu chodzi o byc albo nie byc Polski i Polakow w pierwszej kolejności”.

     Wrzuć jeszcze raz link, to popatrzymy, ale nie wydaje mi się, żeby to było ważne na dzisiaj. – Kiedy się jest w stanie obrony koniecznej, to nie tylko prawa, ale i korzyści, i sprawiedliwość nie liczą się w ogóle.
     – Bo jeśli się nie obronimy, to i nie przeżyjemy, a wtedy cóż nam po takich radach praktycznych i największych choćby korzyściach?

  • Tak szczerze?#Krzysztof J. Wojtas

   Nie ma żadnego znaczenia, kto wygra wybory.

   https://flowjournal.org/wp-content/uploads/2011/10/march_of_tyranny.png

   • Tak szczerze?#Krzysztof J. Wojtas#Konrad

    To zalezy.
    Dla jednych ma znaczenie, a dla drugich nie ma znaczenia.
    Roznica jest w szczegolach.

  • Tak szczerze?#Krzysztof J. Wojtas

   A szkoda. Napier….nka w USA ma kluczowe znaczenie nie tylko dla USA ale i dla świata i oczywiście dla Polski. Artykuł pana Jacka znakomicie opisuje obecną sytuację w USA i wydaje się, że Pan nie bardzo zrozumiał jego treść. Chyba nie zna Pan programu demokratów którzy są właściwie komunistami, to diabelska agenda realizowana skrupulatnie przez Bidena.
   By częściowo odpowiedzieć Panu która grupa trzymająca władzę w USA jest gorsza dla Polski, powiem, że Trump jako prezydent natychmiast zatrzyma wojnę na Ukrainie. Czy to nie jest lepsze dla Polski niż to co teraz mamy? Biden który nie interesuje się bezpieczeństwem własnych granic zaangażował się w ochronę granic ukraińskich. Pod tym hasłem chce ochronić wyjątkowo brudne interesy ukraińskie swego syna i syna Pelosi.
   Pisze Pan, że Trump był prożydowski, nie wie Pan, że wszystkie najważniejsze stanowiska w rządzie Bidena zajmują Żydzi z Polski lub Ukrainy?
   Artykuł pan Jacka nie ma na celu narzucania czegokolwiek Polakom, to obiektywna analiza sytuacji w USA po wyborach 8 listopada.
   Z kim Pan chce dyskusji o Polsce i o czym? Kopalnie zasypywane gruzem, przedsiębiorcy likwidowani za pomocą specjalnie wywindowanych cen energii, to samo rolnicy, dla nich dodatkowo blokuje się zakup nawozów sztucznych przez podniesienie ich ceny, armia nie istnieje, służba zdrowia zajmuje się wyłącznie walką z wirusem którego nikt nie wyizolował.
   Wojtek Olszanski bezprawnie w więzieniu, Jacek Międlar bezprawnie zatrzymany, Konfederacja poniżej progu wyborczego.
   Za to rośnie folksdojczom i szajce rządzącej Polską czyli prawie wszyscy są zadowoleni.

   • Tak szczerze?#Krzysztof J. Wojtas#Kanadyjczyk TG

    Czego mozesz oczekiwac i wymagac od osob gluchych, slepych lub myslacych inaczej ?

    Autor JKM opisuje sytuacje wewnetrzna w USA, poniewaz zyje w USA od dluzszego czasu i zna tutejsze podworko.
    Natomiast krzykacze nagle zapomnieli , ze jeszcze do niedawna zydowski kurdupel W.Putin zadawal sie z ZYDO-ANGLOSASKA MAFIA MIEDZYNARODOWA i GLOBALISTAMI , dopoki nie poczul, ze i jemu robia kolo dupy.

    Tutejsze forum to w wiekszosci przedstawiciele LOBBY ROSYJSKIEGO i zwolennicy zydobolszewickiego ZSRR i zydokomunistycznego PRL - dwa obce zydowskie twory.
    Dlatego nie lubia USA i beda szczekac na USA jak wsciekle psy - w ich glowach wciaz drzemie propaganda komunistyczna i od czasu do czasu staja sie wylewni, poniewaz nie wszyscy wiedza, ze.... ZYDZI SA PO OBYDWU STRONACH TEJ SAMEJ BARYKADY.
    W wiekszosci nikt nie podaje pomyslu jak rozwiazac zaistnialy problem, ale w krytykowaniu to sa najlepsi - gadajace glowy.

    Tymczasem minelo ponad 30 lat od czasu istnienia "Republiki Okraglego Stolu" (1989r) i sami nie potrafia rozwiazac problemow w "POLIN".
    A jak im cos napiszesz, co nie jest po ich mysli to cie zaatakuja jak wsciekle psy.
    To sa ignoranci, ktorzy nasmiewali sie z polskich powstancow, a ich samych przemadrzalych zra teraz zydowskie wszy i czekaja na moment kto kogo przetrzyma.
    Poza tym sa tacy przewrotni, ze potrafia przerzucic wine z bandyty na ofiare.

  • Tak szczerze?#Krzysztof J. Wojtas

   Cytat:
   "Zadziwia mnie jedno. Że piszący z USA, ale też z Kanady, czy UK, starają się narzucać Polakom punkt widzenia na rzeczywistość panujący w danym kraju.
   A nam brakuje wszechstronnej dyskusji o Polsce i tu w Polsce."

   KOMENTARZ "fiesta"

   Tutaj na kontynencie AP jest wiekszy dostep do niezaleznych mediow niz w III ZYDO-RP.
   A dodatkowo sa opracowania historyczne w j.angielskim z nie-polskiego punktu widzenia, ktorych autorami sa rozni specjalisci z dziedziny polityki, ekonomii, finansow, handlu, wywiadu, historii etc.
   Dysponujac zasobem informacji z wielu dziedzin latwiej jest ujrzec problemy w III ZYDO-RP niz to robia lokalne autorytety w III ZYDO-RP , zwazywszy na fakt, ze albo sami maja ograniczona wiedze, albo ukrywaja niewygodne sprawy, zeby nie narazic sie wyzszym od siebie.

   Na kontynencie AP jest rowniez POLONIA AMERYKANSKA i POLONIA KANADYJSKA , ktora interesuje sie sprawami polskimi oraz maja na polskiej ziemi swoje rodziny, wiec maja prawo wypowiadac sie na temat obcnej III ZYDO-RP.
   Moj znajomy skarzyl sie do mnie na swoja matke i siostre, ktore mieszkaja w III ZYDO-RP , ze nie moze sie z nimi dogadac, poniewaz tak maja wyprane mozgi zydowska propaganda.
   Nawet po sondach ulicznych przeprowadzonych w miastach III ZYDO-RP widac, ze malo kto wie co dzieje sie naprawde w III ZYDO-RP.

   Stad prosty wniosek, ze nalezy zbudowac polskie media lub poprosic osoby, ktore prowadza takowe media, zeby zaczely poruszac tematy dotyczace obecnej sytuacji w III ZYDO-RP.
   A jak obywatel Wojtas chce MULTI-KULTI w III ZYDO-RP to najlepiej niech ich przyjmie do swojego domu i ich utrzymuje.

   Baca z Watykanu (siedziba antychrysta) Franek 1 (Bergoglio) juz zaprowadzil nowa wiare pod nazwa "HUMANITARYZM" (prologiem byl "ekumenizm") i jednoczesnie istnieja dwie zydowskie organizacje pod nazwa "COEXIST" z siedzibami w Nowym Jorku (USA) i Londynie (Anglia) , ktore zmierzaja do tego samego co szwajcarski zyd K.Schwab z WEF (swiatowe forum ekonomiczne), czyli do GLOBALIZMU i do zaprowadzenia JEDNEGO RZADU SWIATOWEGO pod kontrola ZYDOW (cel zydow jest zapisany w Talmudzie - Sanhedrin 90a).

   Zeby byly realizowane polskie interesy narodowe to musza byc spelnione nastepujace podstawowe warunki:
   # 1 . ODSUNIECIE ZYDOW OD WLADZY I WPLYWOW W POLSCE.
   # 2 . POLSKA KONSTYTUCJA.

   W przeciwnym razie nie ma o czym dyskutowac.

 • Ponoć

  Tramp był na kartach iluminati dużo wcześniej przed swą prezydenturą. Ciekaw jestem czy to prawda. Jeśli tak, to jest to dowodem, że w polityce nie ma przypadków, a jedynie znaki...

 • A jak to było z tymi szprycami.

  Tramp był za, czy też przeciw?

  • A jak to było z tymi szprycami.#zadziwiony

   Decyzja jaka podejmuje kazdy czlowiek w tym szczegolnym przypadku bez wzgledu na kolor skory i zajmowane stanowisko panstwowe , zalezy od rzetelnosci przekazywanych informacji przez osrodki odpowiedzialne za walke z chorobami lub epidemiami i odpowiedzialnosc spada na A.Fauci.
   Przecietny Felek z ulicy moze zrobic co chce , ale urzednik panstwowy jak A.Fauci jest odpowiedzialny za bezpieczenstwo zdrowotne w panstwie.
   Wiec albo A.Fauci wiedzial, ze tzw. covid-19 to sciema i podal Trumpowi falszywe informacje , albo Fauci nie byl pewny i na wszelki wypadek wprowadzil szczepienia, wobec ktorych tez nalezy postawic pytanie, czy Fauci wiedzial co zawieraja szczepionki i jakie beda skutki uboczne, czy po prostu Fauci uwierzyl w zapewnienia firm farmaceutycznych.

   W tym szczegolnym przypadku nalezy drazyc temat az do korzeni, czyli nalezy dokladnie zbadac sklad szczepionek i ich dzialania uboczne na organizm czlowieka, zwazywszy na fakt, ze kazde lekarstwo podane pacjentowi wchodzi w rozne reakcje w organizmie pacjenta z uwagi na wiele innych czynnikow, jak chociazby alergie , niedoczynnosc innych organow etc.
   Poza tym w USA jest prawo, ze mozna oskarzyc rzad o spowodowanie smierci i jesli ma sie twarde dowody to sprawa jest mozliwa do wygrania w sadzie.

   Jesli udowodnimy firmom farmaceutycznym , ze spowodowaly smierc milionow ludzi to firmy farmaceutyczne beda zmuszone do zaplacenia odszkodowan ofiarom, ale tego typu procesy ciagna sie latami oraz firma farmaceutyczna w tym przypadku moze skorzystac z wyjscia awaryjnego , czyli oglosic bankructwo i ofiary moga w ogole nie dostac odszkodowan.

   Z kolei ty przerzuciles wine z firm farmaceutycznych na D.Trumpa , bo akurat taka wersja tobie odpowiada.

   Tymczasem ludzie glupieja, poniewaz nikt do tej pory nie ujawnil dokladnych informacji o szczepionkach i nikt nie ujawnil skutkow ubocznych zalecanych szczepionek i nawet firmy farmaceutyczne ukrywaja wyniki swoich testow na wyprodukowanych szczepionkach, ktore zostaly wstrzykniete pacjentom.

   Sa konkretne dowody, ze po szczepionkach zmarly miliony ludzi , ale nalezy zbadac wplyw szczepionek na organizm ludzki, poniewaz organizm czlowieka ma rowniez ukryte choroby lub niedoczynnosci organow, o czym czlowiek sam moze nie wiedziec.

   Poza tym w sadzie nie jest tak, ze jeden dowod jest wystarczajacy do wydania wyroku skazujacego i takich dowodow sa potrzebne dziesiatki tysiecy, zeby stwierdzic z duzym prawdopodobienstwem, ze szczepionka faktycznie spowodowala smierc.
   A przeciez zmarl zaledwie ulamek procenta osob zaszczepionych, a nie wszyscy zaszczepieni.

   Wlacz myslenie.

   p.s.
   Ja nie poddalem sie szczepieniom, poniewaz nie wierze w szczepionki oraz brakowalo szczegolowych badan dotyczacych szczepionek.
   W najgorszej sytuacji dokonania wyboru byli pracownicy firm panstwowych, na ktorych nalozono obowiazek szczepien w przeciwnym wypadku grozila im utrata miejsca pracy oraz dzieci, ktore nie mogly same za siebie decydowac, bo decyzja zalezala od ich rodzicow.

 • Z tego artykułu wynika, że Autor uważa, że z tą tzw. demonkraturą - to tak naprawdę.

  Nie! Czas zrozumieć, że tzw. demonkraturę wymyślono dla ludzi w Piekle i z rozmysłem oparto ją na wrodzonej ułomności ludzkiej. Tą, tzw. demonkraturą w całości zawiaduje czarci pomiot i zarządza ją głównie za pomocą forsy, którą skumulował w nielicznych, kosmatych łapkach. To zarządzanie tzw. demonkraturą nie dotyczy tylko USrahella - ale wszystkich nacji, które zdołano opętać tzw. demonkraturą. Ktoś powie - bo faktycznie - to nie mamy demokracji. Nie! Demokracja jest efemerydą w tym znaczeniu, ze z chwila wprowadzania jej w życie - staje się ona tzw. demonkraturą. Demokracja jest tylko w głowie ludzkiej - czyli na poziomie kuszenia ludzi przez czarci pomiot - z chwilą podjęcia jej praktykowania - ona natychmiast znika.
  Wniosek?
  Usrahell - światowy, czarci pomiot uczynił sobie narzędziem - do wtłoczenia ludzkości do globalnego obozu koncentracyjnego KL GLOB - co znakomicie się mu udało. W tym obozie KL GLOB ludzie pokroju dr Mengele będą nim zarządzać przerabiając ludzkość w bioroboty aby potem skończyli oni na tej Ziemi jako góra szatańskich odchodów.
  Na koniec najważniejsze! Otóż światowy bachur diabła czerpie swą siłę do przerobu ludzkości na szatańskie odchody nie z USrahella - ale ze swoich V kolumn rozlokowanych w poszczególnych państwach świata - nierzadko usadowionych przy sterach tych państw. Podkreślam to dlatego, że Biała Europa i Biała Ameryka od dawna przeznaczona jest przez nich do likwidacji - co też widać, słychać i czuć nie od wczoraj.

  • Z tego artykułu wynika, że Autor uważa, że z tą tzw. demonkraturą - to tak naprawdę.#demonkracja

   Nigdy nie było, nie ma i nie będzie czegoś takiego jak biała Ameryka, a Europa to co innego, ale ta likwidacja to przede wszystkim na własne życzenie obywateli.

   • Z tego artykułu wynika, że Autor uważa, że z tą tzw. demonkraturą - to tak naprawdę.#demonkracja#Neonowicz

    Widze, ze masz mentalnosc talmudyczna , poniewaz przerzucasz wine ze sprawcy zla na ofiare, zwazywszy na fakt, ze spoleczenstwo jest oglupiane przez 24/7 i to nawet od najmlodszych lat szkolnych poprzez klamstwa i polprawdy zamieszczane w podrecznikach szkolnych, ktorymi oglupiaja uczniow , a wladza dziala zakulisowo i nie informuje o tym spoleczenstwa - to dotyczy dzialan zakulisowych wladz swieckich oraz wladz koscielnych.
    Czyli spoleczenstwo jest usypiane przez zaklamana propagande , wiec nie reaguje, a z czasem obojetnieje, poniewaz kazdy wie, ze samemu nic nie zmieni i kazdy zamyka sie w sobie, i podobnie myslacych sa tysiace.

    Prosty przyklad z zycia w PRL.

    Bedac w 5-tej klasie szkoly podstawowej jezdzilem na wies pomagac w zbiorze truskawek.
    Na skupie truskawek, kierownik skupu liczyl po 30 dkg za pusta lubianke, wiec postanowilem sprawdzic po powrocie do domu, czy faktycznie lubianka wazy 30 dkg.
    Okazalo sie, ze kazda pusta lubianka jaka zwazylem miala wage 10 dkg.

    Na drugi dzien znow pojechalem na wies rwac truskawi i odstawilem je na skup, ale wczesniej namoczylem lubianki, i te namoczone lubianki faktycznie wazyly 30 dkg.
    Gdy kierownik skupu zobaczyl mokre lubianki z truskawkami to nie chcial ich przyjac.
    Wokol bylo pelno rolnikow i kazdy patrzyl co z tego wyniknie.

    Wiec poprosilem o pusta lubianke, ktora zwazylem na oczach kierownika skupu i wazyla 10 dkg, a nastepnie przesypalem truskawki do suchej lubianki i zwazylem mokra lubianke, ktora wazyla 30 dkg.
    Zapytalem kierownika skupu, czy widzi roznice w wadze i dodalem, dlaczego oszukuje rolnikow i liczy po 30 dkg za sucha lubianke.
    Na wsi zrobilo sie o mnie glosno, ze uczen 5-klasy szkoly podstawowej zdemaskowal oszustwa kierownika skupu truskawet, ale nikt z doroslych rolnikow nie wpadl wczesniej na taki pomysl tylko wierzyl na slowo kierownikowi skupu truskawek.

    Moral:
    W praktyce, rzadko kto sprawdza czy podane informacje sa prawdziwe, poniewaz prawie kazdy ufa w to , ze osoba podajaca informacje ma dobre intencje i nie klamie - to wynika z wychowania chrzescijanskiego w polskich rodzinach.
    Z kolei ty "Neonowicz" przerzucasz wine z klamcow i oszustow na polskie rodziny , doslownie jak zydzisko.
    Gdzie nauczyles sie tak manipulowac ?

 • "Stany Zjednoczone sa dobre. Chcemy dla wszystkich jak najlepiej." Madelene Albright 1999

  "ROGUE STATE" Common Courage Press, 2000. Polskie wydanie : " Państwo zła", Wyd. REFLEKSJE, W-wa 2003. Autor William Blum

 • Autor

  Czy Głębokie Państwo to struktura bez hierarchii, zarządu i z chaotycznymi celami. Na pewno nie. A mówi się o niej nieco drwiąco i bagatelizująco. Czy jakiś dziennikarz śledczy, FBI, NSA, czy inny organ odważyłby się zbadać te kardynalne dla istnienia państwa oraz dobrostanu jego obywateli kwestie? Nie ma takich śmiałków, bo tzw. Głębokie Państwo jest strukturą złożoną z kolaborantów grandziarzy finansowych, którzy są ponad prawem i nie można ich nawet krytykować.
  Tak więc Głębokie Państwo stwarza gawiedzi pozory demokracji (cokolwiek miałoby to obecnie oznaczać), wystawiając do wyborów także opozycję, w tym różnych Bolków typu Trump, ale agenda grandziarzy finansowych jest realizowana metodycznie (czasem mamy do czynienie z jakimś taktycznym krokiem w tył) ale to wszystko tylko dla uśpienia czujności oduraczonejj tłuszczy. Trump już miał swoje 5 minut (to był taki klasyczny krok w tył aby za chwilę uczynić dwa kroki do przodu), ale nie odbiegł zbytnio od scenariusza grandziarzy. Gdyby Trump rzeczywiście chciał pociągnąć za sobą tłumy i pogrążyć Głebokie Państwo, to w sumie wystarczyłoby aby, wyjawił publicznie genezę wydarzeń 9/11 oraz kulisy hutzpy covida i szczepień. Skoro tego dotąd nie zrobił tzn. że jest także na grandziarskiej smyczy.

  • Autor#Nibiru

   Wszyscy prezydenci USA sa na zydowskiej smyczy od momentu powstania FRB w 1913r i analogicznie bylo w przypadku ZSRR , ktore powstalo za pieniadze zydowskich bankierow w 1917r.
   Przeciez Putin tez byl na zydowskiej smyczy, az przebudzil sie z letargu, ale sam nie wygra z ZYDO-ANGLOSASKA MAFIA MIEDZYNARODOWA i GLOBALISTAMI , i bylby mu potrzebny konserwatywny D.Trump, ktory mial poprawne stosunki z W.Putinem i Rosja.
   Dopiero na takiej platformie porozumiewawczej mozna rozpoczac walke z globalistami, co oczywiscie nie nastapi na drugi dzien i jest to kwestia czasu.

   Jesli spojrzymy na przekroj spoleczenstwa to swiadomych ludzi jest doslownie mala garsc, a reszta to motloch, lewactwo i sprzedajne dziwki.
   Zatem musza byc wprowadzone odgorne zmiany prawne w sprawie delegalizacji organizacji globalnych, masonerii etc , ktore stanowia zagrozenie dla suwerennosci panstwa i jednym ruchem mozna pozbyc sie wplywu globalistow i masonerii na panstwo, ale trzeba chciec to zrobic i moze to zrobic prezydent USA i Rosji (dwa panstwa mocarstwowe) , wydajac odpowiedni dekret i to bylby odwrot od GLOBALIZMU , za ktorym stoi ZYDO-LEWACTWO.
   Wtedy bedzie widac, ze USA i Rosja faktycznie walcza z globalistami i masoneria.

   Poza tym co robia sami Polacy w tej sprawie oprocz mielenia jezykiem i biciem piany ?

 • Kazdy prezydent USA jest marionetka w lapach lobby zydowskiego w USA

  Po pierwsze, USA jest uzaleznione finansowo od FRB (bank rezerw federalnych) , ktory jest zlozony z prywatnych bankow zydowskich , ktore z kolei nie podlegaja zadnej kontroli.

  Po drugie, wokol kazdego prezydenta USA znajduje sie multum "doradcow zydowskich" i praktycznie realizowane sa zydowskie interesy lokalne i globalne w pierwszej kolejnosci.

  Po trzecie, USA jest uzywane przez LOBBY ZYDOWSKIE jako swiatowy policjant, ktory ma zapewnic , ze nic i nikt nie zagraza ZYDOWSKIM INTERESOM LOKALNYM I GLOBALNYM.

  Po czwarte, ZYDOSTWO DAZY DO ZAPROWADZENIA "JWO" (jew world order - zydowski porzadek swiata) , jak jest zapisane w TALMUDZIE (Sanhedrin 90a), co jest powszechnie znane pod nazwa "NWO" lub "GLOBALIZM" i zydostwo dazy do zapanowania nad panstwami i narodami wszystkimi mozliwymi metodami, od opanowania finasow panstw po rewolucje i wojny swiatowe, ktore sa wywolywane przez zydow przez ostatnie ponad 230 lat (od rewolucji we Francji w 1789r , az po wojne na UPA-inie w 2022r).

  W celu zwiekszenia zydowskiej kontroli nad panstwami i narodami, ZYDOSTWO PODZIELILO SWIAT NA 2 STREFY WPLYWOW - vide MAPA GOMBERGA z 1941r i plan nowego porzadku swiata po zakonczeniu II w.s. :
  1. STREFA WPLYWOW ZYDOW AMERYKANSKICH.
  2. STREFA WPLYWOW ZYDOW ROSYJSKICH - vide zydowska rewolucja w Rosji w 1917r i powstanie ZSRR, a nastepnie rozbudowa zydobolszewickiego ZSRR za pieniadze ZYDOWSKICH BANKIEROW z USA w latach 1930-tych.
  Rosyjskim zydom przypadla Europa srodkowo-wschodnia na czele z Polska w/g planu z 1941r.

  W praktyce, Polska jest traktowana jak pionek w grze pomiedzy zydami amerykanskimi, a zydami rosyjskimi, bez wzgledu na to, ktora partia jest u wladzy w USA.

  Generalnie, DEMOKRACI to lewactwo , a REPUBLIKANIE to konserwatysci i obydwie partie polityczne sa uzaleznione w wiekszym lub mniejszym stopniu od LOBBY ZYDOWSlEGO w USA.
  Jak zachodzi taka potrzeba to Rosja i Chiny kolaboruja z USA przeciwko Iranowi (rezolucja ONZ 1929 z 2010r) , zeby przypadkiem Iran nie wyrwal sie spod kontroli , co wyraznie wskazuje, ze Rosja i Chiny to dwie sprzedajne prostytutki.
  Rosja oddala na pozarcie ZYDOM Z USA: Irak , Libie a nawet Serbie.
  Wielokrotnie pisalem w przeszlosci, ze zydowski kurdupel W.Putin spotykal sie prywatnie i wielokrotnie z Bushami i Netanyahu , a stosunek W.Putina do NATO tak sie zaciesnil, ze Putin podpisal ustawe DUMY (rosyjskiego parlamentu) w 2014r , ktora przeznaczala lotnisko w Uljanowsku na baze NATO.
  Putin mial nawet prywatne spotkania z przywodca WEF (swiatowe forum ekonomiczne) , szwajcarskim zydem K.Schwabem, ktory uparcie dazy do GLOBALIZACJI , co jednoczesnie pokazuje jakie wplywy ma ZYDOSTWO na swiecie.
  Wojna na UPA-inie popsula plany GLOBALISTOM , a przy okazji wyszedl na jaw wielki przekret z zaprogramowana PLANDEMIA "COVID-19".

  Zgadzam sie z Autorem jesli chodzi o konserwatyste D.Trumpa , ktory ma na uwadze interesy USA i ktory stoi na przeszkodzie ZYDO-LEWAKOW z USA i GLOBALISTOW, i spowalnia relizacje ich planow globalnych.
  Ale D.Trump rowniez jest uzalezniony od LOBBY ZYDOWSKIEGO w USA i poparl ustawe 447 , czyli bandyckie wymuszenie odszkodowan wbrew obowiazujacemu prawu miedzynarodowemu oraz Trump oglosil Jerozolime stolica Izraela wbrew faktom historycznym, co niezbicie dowodzi, ze D.Trump to tez zydowska marionetka, z tym, ze mniej szkodliwa od ZYDO-LEWACTWA i GLOBALISTOW.
  Gdyby Trump chcial przeciwstawic sie globalistom to sam nic nie zrobi, poniewaz sankcje nalozone na Rosje przez J.Bidena wyrzadzily wiecej szkody niz pozytku panstwom Europy zachodniej i posrednio USA, wiec przywodcy Europy zachodniej odczuwaja niechec do J.Bidena i Ameryki, a takze nie chca podlegac pod dyrektywy konserwatysty D.Trumpa , ktorego juz poznali wczesniej, tym bardziej, ze wewnatrz partii republikanskiej toczy sie walka polityczna o przywodztwo nad Republikanami oraz zydo-lewackiej Europie nie jest po drodze z konserwatystami jak Trump.
  Na marginesie dodam, ze przywodcy OPEC nagle zdecydowali, ze ZWIEKSZA WYDOBYCIE ROPY NAFTOWEJ, podczas gdy KOMUNISCI U WLADZY W CHINACH nadal walcza z "Covidem", ktory nie istnieje.
  "Dziwny jest ten swiat...." jak spiewal C.Niemen (Wydrzycki).

  Jesli chodzi o polskie sprawy to zydostwo z PiS u wladzy w Polsce utopilo Polske w dlugach, zas panujaca inflacja dobije Polakow i tym sposobem ZYDOSTWO MA SZANSE PRZEJAC POLSKE ZA DLUGI.

 • @JMK

  re: JMK , poniedziałek, 21 listopada 2022, 10:00:10

  M.Albright nazywala sie wczesniej: Maria Jana Korbel (zydowka).

  A przeciez w ZSRR i PRL tamtejsze wladze karmily ludzi haslem:
  WOLNOSCI , ROWNOSCI I BRATERSTWA.... oraz haslem: KAZDEMU WEDLUG JEGO POTRZEB.
  Dzieci czerwonych dygnitarzy partyjnych dostawali sie na studia po linii partyjnej i bez kolejnosci oraz w okresie PRL panowal zwyczaj wysylania "samych swoich" na STYPENDIA ZAGRANICZNE do USA - vide: Stypendium Fulbrighta.
  Sam poszukaj ilu czerwonych i zydowskich stypendystow z PRL zostalo skierowanych na studia do USA, co bylo pozniej odskocznia do kariery w PRL.

  Nie lubisz Ameryki, ale w PRL czyli pod latarnia bylo najciemniej.

 • @ miarka

  Re:
  miarka środa, 23 listopada 2022, 13:36:49

  CYTATY:
  #1
  Już pominę wchodzenie w szczegóły co do Twojego odniesienia do Watykanu (po SV II), aktualnej Polski i komuny.

  #2
  Oszczędzanie, o którym piszesz, można pochwalić, ale od niego pieniędzy nie przybywa.

  #3
  I to samo jest z „amerykańską demokracją” (czyli krwiożerczym, oligarchicznym republikanizmem-faszyzmem).

  #4
  Dlatego właśnie piszę, iż uważam, że w USA macie gorzej jak w Polsce,

  https://fraszki.neon24.info/post/170001,cel-powstrzymac-pochod-trumpa

  KOMENTARZ "fiesta"

  Ad #1
  Ja rozumie, ze sprawa: PRL i SW2 sa obydwie przegrane, a na dodatek Watykan poszedl na uklad z KOMUNISTAMI - vide tajny uklad NIKITA-RONCALLI z sierpnia 1962r , wiec obydwie sprawy nie wymagaja dodatkowego komentarza, poniewaz brudne sprawy PRL i SW2 wyszly na jaw.

  Ad#2
  To jest Twoje zdanie Kolego "miarka", poniewaz nie znasz sposobow na pomnozenie oszczednosci - w komunistycznym PRL tego nie uczyli.

  Ad#3
  Ja rozumiem wasza niechec i zlosc do Ameryki Kolego "miarka" , ale faszyzm mial swoje zrodlo w ZSRR (czerwony faszyzm) i w Niemczech (brunatny faszyzm) i na czele obydwu faszyzmow stali ZYDZI i obydwa faszyzmy byly finansowane przez ZYDOWSKICH BANKIEROW.
  Poza tym, gdyby Ameryka byla faszystowska to panowalaby dyktatura w panstwie i czystki wewnetrzne z elementu niepozadanego dla wladz. Tymczasem do Ameryki naplywa corocznie setki tysiecy emigrantow z roznych stron swiata w kolorze: bialym, czarnym, brazowym i zoltym, wbrew waszej anty-amerykanskiej propagandzie Kolego "miarka".

  Ad#4
  Wy Kolego "miarka" macie prawo "uwazac" co chcecie. i nawet lepiej bedzie dla was Kolego "miarka" jak sie wykrzyczycie, poniewaz pozbedziecie sie stresu.
  Ale statystyki nie klamia i do Ameryki ciagle przybywa imigrantow - vide informacje na stronach:
  https://www.weforum.org/agenda/2017/02/from-the-1900s-to-today-a-snapshot-of-immigration-to-the-us/
  https://www.pewresearch.org/hispanic/2020/08/20/facts-on-u-s-immigrants/
  oraz tabela na stronie 11/124 Biura Bezpieczenstwa Narodowego USA , ktora dowodzi, ze przez ostatnie 30 lat (1990-2020) do USA przybylo ponad 30 milionow legalnych emigrantow, czyli srednio ponad 1 milion rocznie.

  Jak na razie jest was czworo na tym forum , ktorzy oficjalnie oswiadczyli , ze nie lubia Ameryki:
  "Berkely"
  "Oswiat"
  "bez nicka"
  i "miarka".
  Tak wiec spieszcie sie , zeby was bylo co najmniej 1 milion rocznie , ktorzy nie lubia Ameryki, bo wtedy macie szanse zblizyc sie do liczby emigrantow przybywajacych do Ameryki corocznie i wowczas zremisujecie, a tak to okropnie przegrywacie i sami siebie osmieszacie.

  • @ miarka#fiesta

   Ad. Ad #1
   Ja to wiem, ale nie odnosiłem się do szczegółów. Znacznie gorszym jest, że poszli w patologie i zdrady, oraz pozostali w zatwardziałości zamiast się nawrócić i naprawić co zepsuli (jak powinni się zachować chrześcijanie).
   Zresztą to akurat mają wspólne i z korporacjami prywatnymi i władzami państwowymi w faszyźmie (zawsze najpierw amerykańskim).

   Ad.Ad#2
   Co mi ze sposobów na pomnożenie oszczędności jak od nich pieniędzy nie przybywa. Poza tym ja piszę o sprawach znacznie ważniejszych jak pieniądze.

   Ad.Ad#3
   Owszem, bezpośrednio "faszyzm mial swoje zrodlo w ZSRR (czerwony faszyzm) i w Niemczech (brunatny faszyzm) i na czele obydwu faszyzmow stali ZYDZI ...",
   - ale faktycznie oba te wielkie faszyzmy miały źródło w USA, w efekcie zamachu Rezerwy Federalnej (grupa bangów żydowskich), i jako faszyzm amerykański w postaci "związku korporacji prywatnych i władz państwowych" USA (taką definicję faszyzmu przedstawił Mussolini).
   Dzisiaj to już się nieco zmodyfikowało bo mamy już faszyzm globalistyczny, a w planach globalizm faszystowski, i też jest związkiem korporacji prywatnych, tylko ze spiskowymi władzami ponadpaństwowymi, ale wciąż centrala tego jest w USA.

   A co do tego że go nie widać na ulicach, to złudzenie. - Antifa i "Black Mater..." są, a w każdej chwili może być tego więcej. - Już w tym głowa i pieniądze Deep State i Sorosa.
   Nie widać go, bo faszyzm amerykański jest sprzężony z liberalizmem ("nam, korporacjom prywatnym wszystko wolno, i to bezkarnie"), co robi go "miękkim" i poprawnym politycznie (co nie znaczy że choćby odrobinę mniej zdemoralizowanym i zbrodniczym).


   Ad. "Ad#4
   Wy Kolego "miarka" macie prawo "uwazac" co chcecie. i nawet lepiej bedzie dla was Kolego "miarka" jak sie wykrzyczycie, poniewaz pozbedziecie sie stresu.
   Ale statystyki nie klamia i do Ameryki ciagle przybywa imigrantow ..."

   A co to ma do rzeczy? - Co ma wspólnego ilość z moralnością i innymi ludzkimi ideami i postawami od prawdy jedynej zaczynając? - One są tam gdzie są, a nie tam, gdzie chciałaby je widzieć wola choćby i wielu.
   - Czy to przywróci moralność i sprawiedliwość w USA, czy ustanowi demokrację?
   Poza tym emigranci ekonomiczni do USA to skutki faszystowskiego traktowania ich krajów przez korporacje prywatne USA działające w związku z władzami amerykańskimi.


   "Jak na razie jest was czworo na tym forum , ktorzy oficjalnie oswiadczyli , ze nie lubia Ameryki: "...i "miarka".

   Przecież nie oświadczałem, a nawet w tych kategoriach nie rozumuję.

   • @ miarka#fiesta#miarka

    re: ad1
    Skoro zydzi stoja za czerwonym i brunatnym faszyzmem oraz zydzi kontroluja i maja wplyw na polityke USA (od 1913r) oraz na Watykan (od SW2 w latach 1962-1965) i takie sa fakty historyczne, to jaki to jest niby "faszyzm amerykanski" ?
    Wasza opinia Kolego "miarka" jest zaprzeczeniem faktow historycznych i nosi znamiona propagandy.

    re: ad2
    Pomnozyc oszczednosci znaczy zainwestowac zaoszczedzone pieniadze.
    Stosujac wczesniej podane przyklady przeze mnie , oszczedzamy pieniadze i te zaoszczedzone pieniadze lokujemy w rozne inwestycje, np. w nieruchomosci, gielde, fundusze inwestycyjne etc.
    W komunistycznym PRL-u nie uczyli takich rzeczy i stad Kolega "miarka" nie wie co pisze.
    Jednoczesnie zysk z inwestycji stanowi drugie zrodlo dochodow i wtedy pracuje glowa a nie rece - rece pracuja przy liczeniu zyskow, czyli banknotow.

    re: ad3
    Ja juz pisalem, ze zrodlem czerwonego i brunatnego faszymu sa ZYDZI.
    Z kolei wy Kolego "miarka" dorabiacie do tego swoja wlasna ideologie i zaklamujecie fakty historyczne, czyli w dalszym ciagu rozsiewacie swoja propagande.
    W opracowaniach historycznych takich autorow, jak:
    - ks.prof. D.Fahey (THE RULERS OF RUSSIA) - Wladcy Rosji.
    - prof. A.Sutton (THE FINANCIAL SOURCES OF COMMUNISM AND NAZISM) - Zrodla finansowe Komunizmu i Nazizmu.
    - plk P.deVillemarest (IN THE SHADOW OF WALL STREET) - W cieniu ulicy Wall.
    sa informacje pochodzace od wywiadow: brytyjskiego, amerykanskiego i francuskiego, ktore sa zgodne co do tego, ze za wszystkim stali ZYDZI , wiec wasza propaganda Kolego "miarka" jest stekiem waszych wlasnych wymyslow, ktore nie znajduja potwierdzenia w historii i sami siebie demaskujecie oraz osmieszacie.
    Po prostu wy Kolego "miarka" nie znacie faktow historycznych i te braki historyczne zastepujace wasza propaganda.
    Skoro tym zrodlem sa ZYDZI (osobniki czlekoksztaltne) to nie ma podstaw do tego, zeby oskarzac panstwa o te rzeczy, poniewaz to jest przerzucanie winy ze sprawcy na ofiare, co z kolei jest klamstwem i oszczerstwem.
    Podazajac waszym tokiem rozumowania Kolego "miarka" , obozy koncentracyjne w Polsce mozna nazwac "polskimi obozami koncentracyjnymi", poniewaz byly w Polsce i zydom pasuje taka wersja, pomimo tego, ze to byly niemieckie obozy koncentrayjne w okupowanej Polsce.

    Tego typu "logiki talmudycznej" co wy Kolego "miarka" uzywa rowniez "Tiamat" , ktora oskarza Polske i Polakow w mieszanie sie w sprawy wewnetrzne Serbii i swiadomie klamie, nazywajac rzad w Polsce: "polskim rzadem" , kiedy w Polsce rzadzi ZYDOSTWO przez ostatnie 77 lat (1945-2022) oraz nazywa "Polakami" takich ZYDOW , jak: Kwasniewski i Miller , ktorzy wyslali zolnierzy z Polski do Kosowa.

    re: ad4
    W waszym komentarzu Kolego "miarka" nie ma logiki z wyjatkiem "logiki talmudycznej".
    Skoro ludzie masowo opuszczaja swoje kraje i emigruja do USA lub do krajow Europy zachodniej po lepsze zycie i tam zostaja na stale, wowczas jest to sygnal i dowod jednoczesnie, ktory zaprzecza waszej propagandzie Kolego "miarka" o tzw. "zlej Ameryce" lub "zlej Europie zachodniej" oraz jest to rowniez dowod, ze przy pomocy wybiorczych informacji manipulujecie umyslami czytelnikow.
    Gdyby bylo zle w Ameryce to okolo 20 milionow tutejszej POLONII EMERYKANSKIEJ , ucieklopy z powrotem do kraju swoich przodkow (obecnie III ZYDO-RP).
    Poza tym w ostatnim 50-cio leciu przewazaja przybysze z Azji do Ameryki - vide inforamcja:
    Fragment:
    (...)
    With the passage of the 1965 Immigration and Nationality Act, the number of immigrants from Asian countries in the United States grew considerably. As of 2019, there were 14.1 million immigrants from Asia residing in the United States, representing a 29-fold increase from 1960. Today, people born on the continent of Asia account for 31 percent of the 44.9 million immigrants in the United States.
    (....)
    https://www.migrationpolicy.org/article/immigrants-asia-united-states-2020
    MORAL:
    Nawet statystyki dowodza, ze poslugujecie sie klamstwami Kolego "miarka" i manipulujecie rzeczywistoscia.

    Gdyby Autor Jacek M. , ktory mieszka w Kalifornii uwierzyl w wasze opowiadania upodobnione do historii Kolego "miarka" to juz jutro powinien wyjechac z Ameryki to III ZYDO-RP po lepsze zycie, ewentualnie na Syberie (duzo przestrzeni zyciowej i duzo swiezego powietrza)..... ale DOLARY DODAJA AUTOROWI Jackowi M. wiary w lepsze zycie, i nie tylko jemu, ale milionom emigrantow.