Ameryka: krajobraz po bitwie (wybory 8/11/2022)...

Przed tymi wyborami zapowiadano “czerwone tsunami”, czyli wielkie zwycięstwo Republikanów i zdobycie większości w Kongresie i w Senacie. W pełni oceniając wyniki wyborów trzeba przyznać, że

x

Przed tymi wyborami zapowiadano “czerwone tsunami”, czyli wielkie zwycięstwo Republikanów i zdobycie większości w Kongresie i w Senacie. W pełni oceniając wyniki wyborów trzeba przyznać, że dziesiątki milionów Amerykanów głosowało za aborcją swojej prosperity, tzn. za inflacją, wzrostem przestępczości, otwartymi granicami, ekonomicznym chaosem, ideologią gender i zabijaniem dzieci aż do momentu urodzenia. Trzeba tu Amerykanom przypomnieć prawdę: “cokolwiek sponsorujesz, otrzymasz tego więcej”. Czyli mniej konstytucyjnego republikanizmu, z promocją własności prywatnej, wolności słowa, a więcej praw dla silnego rządu elit. Jeśli te wybory były reżyserowane to dano opozycji jedynie tylko tyle cukierków, aby nie wszczęła buntu. Smutne to w kraju, który był kiedyś przykładem republiki.

 

Rzeczywiście na Republikanów głosowało o 6 mln wyborców więcej niż na Demokratów, co jednak nie przełożyło się na ilość zdobytych miejsc. Republikanie są wyraźnie rozczarowani. Jeśli chcielibyśmy zrozumieć pełniejszy obraz sytuacji wyborczej to zauważmy, że to Supreme Court USA podał piłkę Demokratom, a jest nią sprawa aborcji (nie ma prawa umocowanego w Konstytucji, odesłać to do stanów). Dzięki temu “wrzuceniu politycznego szczura” Republikanie przegrali co prawda jedynie (ale totalnie) u niezamężnych kobiet i wyborców poniżej 30 roku życia. Obrońcy życia byli dumni, ale niestety to był rok wyborczy, więc więcej stracili niż wygrali, a masmedia miały uciechę i sukces.

Choć ciągle jeszcze trwa liczenie głosów (szczególnie w stanach rządzonych przez Demokratów) wydaje się, że Demokraci co najmniej utrzymają swoją przewagę (50 miejsc + Kamala) w Senacie (dogrywka 6XII w Georgii), natomiast Republikanie uzyskają większość w Kongresie jedynie kilkoma miejscami.  Z uprawnionych 250 mln wyborców w tych wyborach głosowało nieco powyżej 120 mln. W ostatnich latach (Covid) bardzo zwiększyła się liczba głosujących przez pocztę, co jest popularne szczególnie wśród Demokratów. 

Jeśli chodzi o wybory do Senatu (co 2 lata ⅓ miejsc) to tym razem Republikanie byli w gorszej sytuacji, bo musieli bronić aż 20 pozycji, natomiast Demokraci tylko 14. W Kongresie na 435 miejsc na dziś Demokraci wygrali 206 miejsc, zaś Republikanie 216, do zdobycia większości potrzebne jest 218, ale piłka jest ciągle w grze. Jednak jest wysokie prawdopodobieństwo, że Nancy Pelosi pożegna się z młotkiem speakera. Wypada przypomnieć, że jeszcze za prezydenta A.Lincolna w czasie trwania wojny secesyjnej w wyborach prezydenckich liczenie głosów (też przy świecach) w całym kraju zajęło jedynie tydzień!

W kilku stanach panuje kompletny wyborczy bałagan. W Arizonie, w jej największym powiecie Maricopa w dniu wyborów w 60 z 223 punktów wyborczych odnotowano problemy z maszynami do głosowania (wyczerpane baterie, brak farby, etc.). Odbiło się to głównie na konserwatystach, którzy nie ufają głosowaniu przez pocztę i chcą głosować osobiście w dniu wyborów. Teraz dowiadujemy się, że wyniki w Arizonie mogą być znane w okolicach Bożego Narodzenia. Totalna niekompetencja, ale w każdym stanie jest inaczej, w równie “kontrowersyjnej” Pensylwanii głosowano już 2 miesiące przed wyborami. Tam wygrał pozycję senatora Demokrata, człowiek po udarze niezdolny sklecić jednego zdania bez pomocy komputera, który na debatę ze swoim republikańskim konkurentem (dr Mehmet Oz) zgodził się dopiero na kilka dni przed wyborami! Według agencji Rasmussen, aż 80% Amerykanów uważa, że wszystkie głosy powinny być policzone w dniu wyborów. W tak dużym stanie jak republikańska Floryda wyniki wyborów były znane już po 5 godzinach!

Mija tydzień po wyborach, a wyborcy nie znają ich wyników. Podobno zapowiadane  republikańskie czerwone tsunami rozbiło się o niebieski mur demokratów. Mówi się, że Demokraci dotąd będą liczyć głosy dopóki nie osiągną przewagi. Jakie mogą być przyczyny takiej niespodzianki, można się spodziewać. Trwają poszukiwania winnych. Oczywiście konserwatyści podejrzewają Demokratów o machlojki i oszustwa, jak również nie są zadowoleni z własnych “bezpłciowych” liderów. 

Wydaje się, że jednym z celów tak Demokratów jak i ich sojuszników z Partii Republikańskiej w tych wyborach było wycięcie, zablokowanie republikańskich konserwatystów szczególnie tych, których popierał Trump. Establishmenty obydwu partii rozumieją się dobrze i nie życzą sobie żadnych samorodnych, oddolnych rewolucji, które zagrażałyby ich władzy. Zbliżają się wybory prezydenckie (2024) i Trump już zapowiedział zgłoszenie swojej kandydatury właśnie dzisiaj. 

Trump jest z ostrym konflikcie z establishmentem swojej partii, a szczególnie z przywódcą republikańskich senatorów, którym od 15 lat jest Mitch McConnell. Mitch jest 80 letnim senatorem ze stanu Kentucky. Można powiedzieć facet bez charyzmy, biegły i przebiegły liberalny centrysta sprytnie manipulujący partyjnymi funduszami tak aby usuwać ludzi, którzy mogliby stworzyć zagrożenie dla jego pozycji. Jest bezbarwnym, bezideowym partyjnym biurokratą. Od 1993 r w małżeństwie z Elaine Chao, córką magnata kontenerowego i szkolnego kolegi byłego prezydenta Chin, od którego w prezencie ślubnym otrzymał ponad $20 mln, żyć nie umierać!

Wydaje się, że te wybory były tak przeprowadzane, aby odrzucić, zminimalizować popularność wśród konserwatystów Trumpa i jego zwolenników. W ekskluzywnych klubach spotykające się elity establishmentu obydwu partii, nie pragną oddolnej nie sterowanej rewolucji.  Knują lobbyści przemysłu zbrojeniowego, neocons, bushyści, aby błądzące republikańskie owieczki wróciły do pasterzy typu Mitch McConnell, Karl Rove, Paul Ryan. 

Wydaje się, że wzrastająca inflacja, ceny paliw, narastająca przestępczość będzie w stanie najlepiej rekrutować wyborców Trumpa w 2024 r. Niestety na dziś sprawdza się złota zasada Stalina: “ Nie ważne kto jak głosuje, ważne jest kto liczy głosy”. Bez stworzenia przez Republikanów organizacji kontroli wyborów (to co zorganizował w Polsce Marcin Dybowski), Republikanie mogą jedynie kształcić się w medialnej sztuce protestu. Jednak kiedy były doradca Trumpa Steve Bannon zapowiedział stworzenie organizacji kontrolującej wybory, Demokracji doprowadzili do jego skazania (za wydarzenia z 6-go stycznia), które teraz podobno nie musi odsiadywać (po wyborach). Tylko pomyśl, że w kraju gdzie 70% obywateli sądzi, że sprawy idą w złym kierunku, wygrywa strona odpowiedzialna za taki stan rzeczy. To nawet przestaje być śmieszne…

Niestety, Demokraci liczą na konflikt egoizmów, czyli walkę między największymi liderami sprzeciwiającymi się upadkowi Ameryki, między D.J. Trumpem, a wschodzącą gwiazdą konserwatystów Ronem DeSantis (gubernator Florydy, zwyciężył o 20%!) ,  obstawiając oczywiście tego ostatniego, ale o tym narastającym jakże ważnym i podgrzewanym konflikcie za tydzień… 

Jacek K. Matysiak                                                                                                     
Kalifornia, 2022/11/15

Jacek K.M.

Jacek K.M. - Fraszka reprezentuje puls dzisiejszego swiata jest krótka i niecierpliwa w dążeniu do konkluzji. Ostra jak przeszycie sztyletem i powodująca zarazem usmiech satysfakcji i odprężenia, który przychodzi po przebyciu trudnej ale krajobrazowej drogi. F

Podobał Ci się post? Wystaw ocenę!

4.12

liczba ocen: 17

 • Czyż nie jest to czarcia sprawka, że przez tyle lat

  tylu ludzi daje się robić ogonowi - co to tam psem wywija - w tzw., demonkraturowego konia?
  Wniosek?
  Jedyne wytłumaczenie tego fenomenu - to takie, że większości tzw. obywatelom Ameryki podmieniono ich szare komórki na szatańskie odchody. Do tego dochodzi napuszczanie tam na siebie różnych ras - a w efekcie ogon wcale już tam nie musi używać siły - aby nadal psem wywijać.
  Na koniec - tamtejsi ludzie są już tak dalece zoperowani przez w/w ogon, że gdyby tak ogon odpadł jakimś cudem od psa - to pies ten dalej będzie w tym zabójczym dla niego ruchu wirowym.

 • Amerykanie nie mają na co narzekać,

  ponieważ każdy Polak chciałby mieć u siebie tak wysoką inflację jak w USA. Poza tym Biden i Trump to awers i rewers tej samej monety, więc bez różnicy, która opcja zwycięży. Najgorsze, że my nadal będziemy finansować wojnę bolszewików z banderowcami a aborcja jest w końcu ich problemem lokalnym. Zawsze będzie więcej chętnych do realizowania mitu Ameryki niż wyskrobanych.

  • Amerykanie nie mają na co narzekać,#Viridiana

   Nie zmienia to faktu, że jest to najwyższa inflacja w USA od lat 80 i dla Amerykanów jest to bardzo dużo.

   • Amerykanie nie mają na co narzekać,#Viridiana#Neonowicz

    Media w USA sa glownie w lapach ZYDOW , ktore nawet z igly potrafia zrobic widly i gdyby wierzyc we wszystko co podaja media to czlowiek mogly zwariowac.
    Dlatego nie jest wazne co podaja media , ale istotna jest rzeczywistosc na miejscu.

    Generalnie, ceny poszly w gore, poniewaz wzrosly koszty transportu z uwagi na wzrost cen ropy naftowej, ale dobry gospodarz ma zawsze rezerwy ropy nafowej u siebie, ktore przeznacza na swoj rynek i w ten sposob lagodzi niedobor ropy naftowej na rynku wewnetrznym, przez co jest w stanie wplywac na poziom inflacji, z tym, ze ceny towarow i uslug ustala sprzedawca i to jest glowny powod/przyczyna wzrostu cen i inflacji wywolana przez cwaniakow i kombinatorow, ktorzy wykorzystuja sytuacje polityczna do swoich celow z uwagi na wlasna chciwosc, co jest latwo zauwazalne w przypadku gieldy , kiedy negatywna informacja ma plyw na zachowanie sie gieldy lub sektora energetycznego gieldy.
    A gielda do spekulacje i kombinatoryka.
    Ponadto rzad USA wprowadzil dodatkowy podatek z uwagi na rekordowe zyski osiagane przez firmy wydobywajace rope naftowa i w ten sposb rzad ostudzil ich zapal w pogoni za zyskiem.
    Jesli rzad bedzie chcial to jest w stanie tymczasowo zamrozic ceny na wszystko.

    Niezaleznie od tego jak jest to Amerykanie zachowuja sie spokojnie i nikt nie panikuje, poniewaz USA to wielki i bogaty kraj i oczywiscie Ameryka to najwiekszy producent ropy naftowej na swiecie.
    Chodze po sklepach to widze, ze jak Amerykanie robia zakupy to maja pelne wozki zakupow , a to znaczy, ze maja pieniadze i nie zaluja sobie niczego.

    Osobiscie nie zwracam uwagi co podaja media.

   • Amerykanie nie mają na co narzekać,#Viridiana#Neonowicz

    Dodatkowa informacja dotyczaca wplywu gieldy na rynek w USA.

    US Producer Prices Cool by More Than Forecast on Heels of CPI
    https://finance.yahoo.com/news/us-producer-prices-cool-more-135144143.html

    Doszlo do spadku cen producji (PPI) , a w zeszlym tygodniu doszlo do spadku cen konsumpcyjnych (CPI).
    To spowodowalo wzrost cen udzialow na gieldzie - vide strona:
    https://finance.yahoo.com/;_ylt=AwrTccMjBeNSaC8ANYIPxQt.;_ylu=X3oDMTByaDNhc2JxBHNlYwNzcgRwb3MDMQRjb2xvA2dxMQR2dGlkAw--

    • Amerykanie nie mają na co narzekać,#Viridiana#Neonowicz#fiesta

     Pipiaj, sipiaj z takimi wskaźnikami inflacji przemysłowej czy konsumenckiej i innymi indeksami giełdowymi to na Światowe Forum Ekonomiczne Klausa Szwaba do Davos. My wiemy, że liberalny system ekonomiczny pogrąża się w nieuleczalny kryzys systemowy, który jest spowodowany wyczerpaniem możliwości ekspansji i załamaniem reganomiki jako próby przedłużenia istnienia liberalnej ekonomii.

   • Amerykanie nie mają na co narzekać,#Viridiana#Neonowicz

    JESZCZE JEDEN DOWOD NA TO , ZE W AMERYCE NIE JEST TAK ZLE.

    Oto najswiezsze informacje na temat inflacji w UK (Anglii).

    Sroda 16 pazdziernika 2022

    Wzrost o 11,1 procenta w pazdzierniku 2022 !.... podczas gdy rekord padl we Wloszech i inflacja wyniosla tam az 11,9 procenta.
    Inflacja w Niemczech wynois 10,4 procenta.
    Zas w USA 7,7 procenta.
    Kanada 6,9 procenta
    Francja 6,2 procenta
    Japonia 3,5 procenta

    Ale inflacja w Polsce nadal rosnie i w pazdzierniku 2022 wynioslaaaaaa....... UWAGAAAAA !....... 17,9 procenta !

    BRAWO "NEONOWICZ" !
    Gdzie nauczyles sie tak manipulowac ?

    Zrodla informacji:

    https://finance.yahoo.com/news/inflation-surges-40-high-11-070425481.html
    https://www.bankier.pl/forum/temat_inflacja-w-polsce-wyniosla-17-90-w-pazdzierniku-2022-roku,57689509.html

    • Amerykanie nie mają na co narzekać,#Viridiana#Neonowicz#fiesta

     Nie wiem w ktorym Stanie Pan mieszka,ale belkot niesamowity. U mnie w okolicach Chicago/Costco/ benzyna premium 4.98$ Patanjali troche poniewz Biden uwolnil rezrwy strategiczne. A prawdziwa inflcja jest po wyzej 15% . Tylko tego na scierwo mediach nie podaja. Wogole zostal zmieniony do naliczania koszyk inflacyjny.

   • Amerykanie nie mają na co narzekać,#Viridiana#Neonowicz

    @ K54

    re: K54 , czwartek, 17 listopada 2022, 05:40:49

    Rozgarniety to za bardzo nie jestes i nie znasz zycia w USA, wiec narzekasz i mialczysz jak kocisko..... i jestes taki dupa Jasio.
    Czy wiesz chociaz jak samemu walczyc z inflacja i oszczedzac pieniadze ?
    Doslownie znaczy placic mniej za towar i uslugi od obowiazujacych cen.
    Sa na to 2 sposoby.

    A teraz o cenach.
    Ceny pochodza ze stanu Nowy York , stolica stanu jest Buffalo.
    https://en.wikipedia.org/wiki/Buffalo,_New_York

    Smokey Joe gas station , Sanborn , NY 14132 USA
    Regular $3.40 per gallon (3.78 L) ....... 0.899 dolara za litr
    Premium $ 4.00 per gallon (3.78 L)...... 1.058 dolara za litr
    Tel. (716) 261 - 9293 open 24 hrs

    ALDI STORES IN BUFFALO AREA
    https://stores.aldi.us/stores?r=31&l=en&q=Niagara+Falls%2C+NY+14304%2C+USA

    WEGMANS STORE
    https://www.wegmans.com/stores/military-rd-ny/

    Sales Tax: 8 procent w stanie Nowy York ; w stanie Michigan tylko 4 procent, a w stanie Illinois 6.25 procenta.

    Nie zapomnij wlaczyc myslenia.

   • Amerykanie nie mają na co narzekać,#Viridiana#Neonowicz

    @ Bez nicka

    re: Bez nicka , sobota, 19 listopada 2022, 12:56:05

    "Pipiaj sipiaj" to na pewno nie po polsku.

    Obecna inflacja zostala wywolana kryzysem ekonomicznym spowodowanym sankcjami ekonomicznymi nalozonymi przez USA na Rosje i nie ma nic wspolnego z ekonomia liberalna, ktora znakomicie funkcjonuje wsrod krajow calego swiata i daje szerokie mozliwosci KAZDEMU CZLOWIEKOWI (biedny lub bogaty, bialy lub czarny) i o dziwo, ekonomia liberalna zostala nawet wprowadzona w bylych krajach komunistycznych, jak: PRL , ZSRR, CHRL etc , ktore tak ostro walczyly z prywaciarzami u siebie w czasach DYKTATURY KOMUNISTYCZNEJ , w ktorej EKONOMIA BYLA DOSTOSOWANA DO IDEOLOGII KOMUNISTYCZNEJ i to byla zajebista tragedia dla panstwa i dla ludnosci , ktora dawala wylacznie KOMUNISTOM U WLADZY szanse na lepsze zycie, a zarazem KOMUNISCI ZEROWALI NA MAJATKU WYPRACOWANYM PRZEZ NAROD.
    Cecha charakterystyczna DYKTATURY KOMUNISTYCZNEJ byla rowniez ZAJEBISTA KORUPCJA W APARACIE WLADZY (rzad i instytucje panstwowe)

    PODSUMOWANIE
    Masz mozg nafaszerowany ideologia komunistyczna, ktora przedostala sie razem z toba do Polski - kraj twojego nowego osiedlenia , obywatelu ze wschodu.


    WEF sterowane przez szwajcarskiego zyda K.Schwaba to organizacja GLOBALISTYCZNA , ktora dazy do zaprowadzenia JEDNEGO RZADU SWIATOWEGO , DEPOPULACJI SWIATA etc etc

  • Amerykanie nie mają na co narzekać,#Viridiana

   Generalnie, ceny podskoczyly do gory z powodu wzrostu cen paliwa, ale nie na wszystko i w dalszym ciagu mozna kupic towar po normalnych cenach.
   Np. cena 1 kg miesa z indyka kosztuje okolo 2.66 dolara ($1.19 za funt - 0.45 kg) ,
   a 1 galon (3.78 L) mleka pelnego kosztuje 2.48 dolara - w sezonie letnim cena jest nizsza i wynosi okolo 2 dolarow za 1 galon.
   Butelka wodki 1 litr (40%) kosztuje 9.99 dolara , a spirytus z Polski (96%) kosztuje 18.99 dolara za 3/4 litra , czyli wciaz te same ceny od co najmniej 10 lat.
   Ceny ubran i odziezy wzrosly srednio 10-20 procent w stosunku do ubieglego roku, ale w momencie zblizajacej sie zmiany sezonu sklepy wprowadzaja oblizki cen w granicach 50-70 procent, a nawet 90 procent na niektore rzeczy i wtedy sklepy sa pelne klientow.

   Z kolei 1 litr benzyny kosztuje srednio w granicach 1 dolara w z aleznosci od ceny barylki ropy naftowej na rynku swiatowym - wczesniej 1 litr benzyny kosztowal duzo ponizej 1 dolara (w granicach 60-70 centow za 1 litr).

   • Amerykanie nie mają na co narzekać,#Viridiana#fiesta

    Generalnie, ceny podskoczyly do gory.

    Jak podskoczyły to wiadomo, że do góry bo w dół to można skoczyć lub spaść.
    Tak ma pan rację USA to bogaty kraj w którym jest najwięcej narkomanów, najwięcej więźniów w ujęciu procentowym na 100 tyś mieszkańców i liczbowym, najwięcej zabójstw itd, itd itp na świecie. Może być pan dumny ze swojej ojczyzny. Gratuluję.

    • Amerykanie nie mają na co narzekać,#Viridiana#fiesta#Bez nicka

     Widze, ze twoja glowa jest nafaszerowana propaganda komunistyczna dawnego PRL i ZSRR o niedobrej Ameryce i probujesz mnie brac "pod picny wlos" swoja statystyka o przestepczosci w USA.
     Tymczasem w leb to mozna wszedzie dostac jak bedziesz lazil po nocach i w dziadowskich dzielnicach, w ktorych roi sie od roznego elementu i oni sami zdecydowali o tym , ze nie chca pracowac i wola kombinowac.

     Zycie w USA jest marzeniem setek milionow zwyklych ludzi na swiecie i USA przyjmuje do siebie corocznie setki tysiecy emigrantow z roznych krajow swiata z wyzszym wyksztalceniem, znajomoscia zawodow , jezykow etc. Oni chca osiedlic sie w USA z prostych powodow: WOLNOSC i DOSTATNIE ZYCIE.
     Nie tylko USA, ale kazdy rzad ma obowiazek zagwarantowac godne i dostanie zycie dla swoich obywateli. Ale jesli rzad tego nie robi to ch*j z takim nierzadem, jakim byl np. PRL i obecna III ZYDO-RP , poniewaz czlowiek ma jedno zycie i chce je godnie przezyc, zamiast uzerac sie ze sqrwysynami i zlodziejami u wladzy, ktorzy kradli ile tylko mogli w okresie PRL i w obecnej III ZYDO-RP , i chodza wolni po ulicach oraz smieja sie z idiotow, ktorzy na nich zapierdalaja i placa podatki - ich nie obejmuja statystyki przestepcze, poniewaz albo sprawy sa celowo przeciagane calymi latami, a w koncu umarzane, albo ciagle brakuje dowodow i sprawa zostaje umorzona.

     Ameryka liczy oficjalnie prawie 330 milionow mieszkancow, ale z tego co slyszalem to jest ponad 16 milionow nielegalnych mieszkancow w USA, glownie z Meksyku i nikt nie spierdala z Ameryki do III ZYDO-RP , do "Rosji" , do "Chin" etc , chyba ze cos przeskrobali w USA i sa scigani przez policje i sady.
     Ale jesli ktokolwiek nie popelni przestepstwa kryminalnego (nie zlamie kodeksu karnego) to wlos mu z glowy nie spadnie w Ameryce. A jak ma glowe do interesow to robi pieniadze bez zadnych problemow, niezaleznie od tego czy jest biedny lub bogaty, bialy lub czarny.
     Miernoty umyslowe robia pazurami , albo nie chca robic tylko kombinowac, wiec popadaja w konflikt z prawem i trafiaja do aresztow oraz wiezien, i tak powinno byc, bo porzadek musi byc w Ameryce.

     Przypadki zabojstw/morderstw wystepuja w kazdym spoleczenstwie niezaleznie od miejsca zamieszkania , ale przewaznie w duzych aglomeracjach miejskich i maja rozne przyczyny/podloze, ale to nie czyni kraj niebezpiecznym jesli prawidlowo dziala wymiar sprawiedliwosci do walki z przestepczoscia.
     Poza tym do Ameryki przyjezdzaja ludzie z calego swiata, zeby poprawic sobie wlasne zycie, zamiast gnic i uzerac sie z systemem niewolniczym przez cale zycie jak to bylo w PRL i ZSRR , gdzie niewolnikami byly rowniez dzieci zrodzone w nastepnych pokoleniach Polakow.

     Kazdy czlowiek ma prawo do wlasnego wyboru i ja nie bralem slubu z PRL, ZSRR, III ZYDO-RP etc, wiec nie mam wobec nich zadnych obowiazkow.
     Jesli panstwo nie troszczylo sie o mnie i o moja rodzine to ch*j z takim panstwem. Logiczne ?

   • Amerykanie nie mają na co narzekać,#Viridiana#fiesta

    A lokomotywy, wagony, jachty i boeingi staniały?!

    O chwała ci niewidzialna ✋ ręko rynku.

    • Amerykanie nie mają na co narzekać,#Viridiana#fiesta#Bez nicka

     Proponue, zebys sam budowal lokomotywy , jachty, samoloty etc , wowczas jeszcze wiecej oszczedzisz.
     Z kolei transakcja kupna czegokolwiek to sprawa do uzgodnienia pomiedzy sprzedajacym a kupujacym bez wzgledu na ceny rynkowe.
     Z kolei umiejetnosc negocjowania do wyzsza szkola jazdy.

   • Amerykanie nie mają na co narzekać,#Viridiana#fiesta

    Ja też ślubu z PRL a tym bardziej z ZSRR nie brałem. Ale tu jest mój kraj moja ukochana ojczyzna tzn ziemia tu są ludzie, którzy mówią językiem którego uczyli mnie rodzice, tu są groby moich przodków itd itp. I za świecidełka, kartonowe domy i inne wątpliwe atrakcje nie mógłbym porzucić swojego kraju.

    Ale nie mam prawa osądzać wybory innych ludzi.

    I chociaż wiele rzeczy nie tylko mnie się w mojej ojczyźnie nie podoba to (wolałbym się nie urodzić niż musieć żyć w SZAP) pańskiej ojczyźnie.

    Zdanie w nawiasach pozwoliłem sobie bez pytania o pozwolenie zaczerpnąć z tekstów neonowego blogera Berkeley 72 który studiował na uczelni o tej nazwie w panskiej ojczyźnie.

    • Amerykanie nie mają na co narzekać,#Viridiana#fiesta#Bez nicka

     A czy ty myslisz, ze ja nie chcialem mieszkac na polskiej ziemi ?
     To wina komunistycznych sqrwysynow, ktorzy utrudniali zycie mojej rodzinie.
     A co zrobili komunistyczne sqrwysyny z Polakami , ktorzy nie chcieli komunistycznej okupacji w 1945r i bili sie o wolna Polske ?
     Komunisci wyprawili ich do gleby, albo zniszczyli im zycie.
     Ja wyciagnalem wnioski z historii i nie pozwolilem na to, zeby zniewolili mnie komunisci.
     Zas na moim wyjezdzie z PRL (obcy, zydowski twor) zyskalem ja i moja rodzina finamsowo i materialnie, bo zycie jest jedno.

     Pretensje miej do swoich rodzicow, ze przyszedles na swiat w PRL.
     Zas M.Glogoczowski (pseudonim Berkeley) ma prawo do wlasnego wyboru i moze uzalac sie na Ameryke ile chce.
     Tymczasem z PRL wyjechalo miliony wiecej Polakow niz jeden "Berkeley" i nie narzekaja na USA jak "Berkeley", wiec sam wyciagnij z tego wnioski.
     Czy "Berkely" pisal tobie jakie mial uklady w PRL ?

   • Amerykanie nie mają na co narzekać,#Viridiana#fiesta

    Widze, ze twoja glowa jest nafaszerowana propaganda komunistyczna dawnego PRL i ZSRR o niedobrej Ameryce i probujesz mnie brac "pod picny wlos" swoja statystyka o przestepczosci w USA.    Jeśli "picny włos" to przepraszam PANIĄ ja myślałem, że polemizuję z facetem a tu takie kwiatki jeszcze raz przepraszam panią.

    A może trans po operacji to takie modne i takie cool w pani ojczyźnie.
    Niestety ta moda na zmianę fizycznej płci zaczyna być eksportowana i do Europy.
    Życie jak pani pisze jest tylko jedno i wszystkiego trzeba skosztować nieprawdaż?

    A promować najróżniejsze zboczenia czy dewiacje to wy już potraficie o potraficie!!!

  • Amerykanie nie mają na co narzekać,#Viridiana

   ---------------------------
   "Amerykanie nie mają na co narzekać,"
   ---------------------------
   To tylko kwestia czasu - jak podmienianie Amerykanom ich szarych komórek na szatańskie odchody - przełoży się tam na jakość ich życia.
   Wniosek?
   Pasożyta nie interesuje los żywiciela.

   • Amerykanie nie mają na co narzekać,#Viridiana#demonkracja

    Tu w Ameryce to PASO-ZYDY za bardzo nie podskocza , poniewaz Amerykanie maja prawo do posiadania broni i maja giwery w domach.

    • Amerykanie nie mają na co narzekać,#Viridiana#demonkracja#fiesta

     Bzdura. W USA nikt, kto myśli o własnej karierze, Żydom nie podskoczy. A w strzelaninach Żydzi raczej nie giną. Lizesz im tyłki i budujesz ich potęgę. Możesz sobie ich powyzywać, ale tylko na wolnym polskim portalu bo na jakimś amerykańskim to byś się bał. Autocenzura tam jest normą. Inna sprawa, że twoja pisanina może też być elementem prowokacji. Robisz za pozera i prowokatora. Zwykle ci co są radykalni w necie, w realu są pipkami

   • Amerykanie nie mają na co narzekać,#Viridiana#demonkracja

    @ Wican

    re: Wican , środa, 16 listopada 2022, 18:54:37

    Nie znasz zycia w Ameryce i bzdury piszesz Wican..... oraz masz slaba pamiec, poniewaz ja juz pisalem tobie w niedalekiej przeszlosci o tym jak zrobilem zydow w ciula i to legalnie.... tylko trzeba wiedziec jak to zrobic.

    Generalnie jest tak, ze przecietny zjadacz chleba i kartofli albo robi pazurami , albo czysci paznokcie pilnikiem za biurkiem i czeka kiedy zleci mu 8 godzin, i wtedy pojdzie do domu i siadzie przed telewizorem.
    Z mojego punktu widzenia, tacy ludzie marnuja swoj czas i specjalnie do niczego nie dojda w zyciu.
    Sztuka polega na tym, zeby sie nie narobic a zarobic.
    Wiec kto ma mozg i wiedze w roznych dziedzinach to mysli jak pracowac glowa , a nie pazurami.

    Ja bawilem sie inwestycjami Wican i wyjebalem zydow na ponad 100 tysiecy dolarow, nie inwestujac nawet 1 centa swoich pieniedzy.
    Jak podszkolisz sie z finansow, bankowosci, ekonomii, gieldy i metod inwestycyjnych to bedziesz wiedzial jak to zrobic.

    Ja mam zwyczaj nazywania rzeczy po imieniu Wican, w taki sam sposob jak to robil historyk H.Pajak i J.R.Nowak - znam ich obydwu.... i po imieniu nazywa zydow rowniez historyk L.Kulinska , Ewa Kurek etc.
    Czy Pajak , Nowak, Kulinska, Kurek etc to prowokatorzy, poniewaz nazywaja rzeczy po imieniu i mowia o zydowskim bandytyzmie i zbrodniach ?
    Ty Wican masz obsesje i boisz sie wlasnego cienia, nawet gdy poslugujesz sie pseudonimem.
    Tymczasem podawanie faktow o kimkolwiek/czymkolwiek nie jest karalne , a podawanie faktow o zydach nie jest zadnym "antysemityzmem" Wican i nie panikuj jak przedszkolak na widok Baby Jagi.

    Ja od czasu do czasu wchodze na portalne amerykanskie i tam tez pisza o zydach - vide przyklady stron internetowych:

    https://www.realjewnews.com/?p=622

    https://exodusmyth.com/2017/02/18/the-truth-about-the-talmud-michael-hoffman/

    https://nymag.com/intelligencer/2021/12/trump-israel-controlled-congress-jews-run-new-york-times-anti-semitism.html

    https://fair.org/home/the-jewish-media-the-lie-that-wont-die/

    https://www.thinkoutsidethebeast.com/what-famous-people-throughout-history-said-about-jews/

    Poczytaj mi mamo:
    Retired Lt. Gen. Jerry Boykin - quotes:

    "Jews Ruin Everything"
    (Zydzi wszystko rujnuja)

    “the Jews are the cause of all the problems in the world”
    (Zydzi sa przyczyna wszystkich problemow na swiecie)

    https://www.thedailybeast.com/cheats/2014/03/13/family-research-council-rant

    Ja w tym momencie udowodnilem tobie Wican, ze twoj komentarz to stek klamstw i pomowien sam siebie kompromitujesz.

 • Stalin wiedział co będzie w tzw krajach demokratycznych.

  Niestety na dziś sprawdza się złota zasada Stalina: “ Nie ważne kto jak głosuje, ważne jest kto liczy głosy”.

  Stalin wiedział co było i co będzie w tzw. krajach demokratycznych.

  Bo jego słowa przecież nie tyczyły się ZSSR ponieważ tam do wyborów dopuszczani byli rzekomo tylko namaszczeni przez partię. Więc i potrzeby fałszowania wyborów nie było.

  Ale Stalin był też autorem słów, które powiedział po rozmowie z Rooseveltem "Myślałem, że demokracja to władza narodu a okazuje się, że demokracja to władza demokratow".
  I jak wynika z wyników Roosevelt miał rację.

  • Stalin wiedział co będzie w tzw krajach demokratycznych.#Bez nicka

   Widze, ze masz mozg przezarty stalinowska propaganda i mentalnie nie jestes Polakiem.

   • Stalin wiedział co będzie w tzw krajach demokratycznych.#Bez nicka#fiesta

    Tak dokładnie to Josif Wisarionowicz Dżugaszwili pseudonim rewolucyjny Stalin po spotkaniu z Rooseveltem powiedział nieco inaczej "Ja myślałem, że demokracja to władza narodu a prezydent Roosevelt uświadomił mi, że demokracja to władza amerykańskiego narodu"

    Ja pozwoliłem sobie nieco zmienić pod konkretną treść artykułu pana Jacka K M.

    Być może ma pan rację, że mentalnie nie jestem typowym współczesnym Polakiem bo niestety jak dla mnie, dla pana to pewnie stety,
    Polacy chyba w większości swojej mają mentalność podobną do pańskiej a pana mentalność jest kopią mentalności no wie pan czyjej, tego plemienia co pan wie a ja rozumiem.

    Ja własną mentalność bym określił jako słowiańską.
    Dziękuję, że pan to zauważył bo to dla mnie nobilitacja a nie uniżenie.

    Tak jestem Slowianinem i Polakiem z obywatelstwa.

    • Stalin wiedział co będzie w tzw krajach demokratycznych.#Bez nicka#fiesta#Bez nicka

     Tzw. J.Dzugaszwili (ksywa Stalin) to zydowski bekart, ktorego drugie imie brzmialo: Dawid (Jozef Dawid Dzugaszwili) - syn szewca i pijaka, ktory byl zonaty z E.Geladze (nazwisko panienskie) , pracujaca u zyda Dawida Papisniedowa (handlarz z Gori) jako "pomoc domowa".
     Szewc kapnal sie, ze "Joziek" to nie jego dziecko i odszedl od swojej zony, a na wychowanie "Jozka" pieniadze dawal zyd Papisniedow.

    • Stalin wiedział co będzie w tzw krajach demokratycznych.#Bez nicka#fiesta#Bez nicka

     p.s.
     Nie ma czegos takiego jak "Polak z obywatelstwa", tylko "obywatel Polski" lub "obywatel polski".

     Ja zauwazylem z odleglosci 10 tysiecy kilometrow, ze nie jestes rdzennym Polakiem jak ja i nie masz polskiej mentalnosci.
     Wiec po co odstawiasz takie szopki ?

     Kolejna sprawa dotyczy utozsamiania Polakow z zydami, co ja uwazam za zlosliwosc lub glupote osobnikow jak ty.
     Te roznice miedzy Polakami a zydami jest widac przede wszystkim po wygladzie zewnetrznym, mowie, zachowaniu, gestach etc.
     Zas kod genetyczny (DNA) jest z kolei zbiorem informacji danego narodu i rasy.
     W przypadku, gdyby zyd wymieszal sie z Polakami to zydowskie DNA wciaz pozostaje niezmienne i zyd ma jedynie domieszke polskiego DNA na poziomie 10-12 procent.
     Takim klasycznym przykladem jest A.Hitler , ktorego ojciec byl zydowskim bekartem i Adolf Hitler odziedziczyl zydowskie DNA po swoim ojcu Alojzym (Alois) i potwierdzily to badania DNA rodziny A.Hitlera - informacje w tym temacie sa w j.angielskim na stronie:
     https://www.ynetnews.com/articles/0,7340,L-3943269,00.html
     Nawet kochanka A.Hitlera , E.Braun miala zydowskie pochodzenie - vide strona:
     https://constantinereport.com/dna-test-finds-hiters-mistress-eva-braun-jewish/

   • Stalin wiedział co będzie w tzw krajach demokratycznych.#Bez nicka#fiesta

    Tzw. J.Dzugaszwili (ksywa Stalin) to zydowski bekart, ktorego drugie imie brzmialo: Dawid (Jozef Dawid Dzugaszwili) - syn szewca i pijaka, ktory byl zonaty z E.Geladze.


    To ja pani w skrócie opiszę pewną dość wiarygodną teorię spiskowa. Otóż niektorzy wcale nie tak nieliczni uważają, że tenże Josif Wisarionowicz Dżugaszwili vel Stalin to nieślubny rzecz jasna syn Mikołaja Przewalskiego to etniczny Polak obywatel rosyjskiego imperium na ów czas, podróżnik i odkrywca. Jego imieniem a właściwie nazwiskiem nazwano "Konie Przewalskiego".

    Podobieństwo między nimi tj. oczywiście nie końmi a J. W. Dżugaszwili i naszym rodakiem M. Przewalskim jest wprost uderzające.
    Na dodatek w czasie kiedy matka J. W. Dżugaszwili "zaszła" nasz rodak przebywał w tamtych krajach w swoich misjach podróżniczo - odkrywczych.

    No ale czy M. Przewalski był na pewno Polakiem głowy nie dam, za Polaka się uważał i za Polaka był uważany przez innych.

    • Stalin wiedział co będzie w tzw krajach demokratycznych.#Bez nicka#fiesta#Bez nicka

     Powtarzasz po innych te same bzdury o pochodzeniu zydowskiego bekarta "Stalina".

     Stalin urodzil sie w grudniu 1878r, a nie w grudniu 1879r i Przewalskiego nie bylo w Gori w 1878r.
     Poza tym Przewalski chorowal przez kilkanascie miesiecy i przebywal w Kazachstanie, gdzie dostal wiadomosc, ze zmarla jego matka, wiec wrocil do Petersburga. Tym samym Przewalski nie byl na Kaukazie w 1878r.
     Z kolei zdjecie Stalina zostalo podrobione.

     Pisalem o tym na stronie WPS Zieminskiego i Kosiura kilkanascie lat temu.

     Tutaj jest wiecej szczegolow:
     https://bogemolor.info/publication/1456907/

     STALIN BYL ZYDEM.
     Kolejne szczegoly sa tutaj:
     https://newamericangovernment.org/was-stalin-really-a-jew/

     Zauwazylem rowniez, ze omijasz temat PRL , ZSRR i WPS Zieminskiego i Kosiura, co dla mnie tez jest odpowiedzia.

     Trzymaj sie pedzla stalinisto "bez nicka".

     p.s. Zyd Dawid Papisniedow odwiedzal Stalina osobiscie na Kremlu.

 • Biden to chodzacy trup z demencja, opierajacy sie

  Na mlodych dziewczynkach. Jezeli ktos wierzy, te wybory byly uczciwe, to mial za duzo boosterow, i jest JUZ zoombie

  • Biden to chodzacy trup z demencja, opierajacy sie#Robert

   Za własnych rządów republikanie zostali przez demokratów orżnięci, teraz też. Może to i dobrze dla ameryki, że takich nieudaczników do władzy się nie dopuszcza.

   • Biden to chodzacy trup z demencja, opierajacy sie#Robert#zadziwiony

    Widze, ze masz problem z logicznym rozumowaniem, chyba, ze jestes wyznawca "logiki talmudycznej" , ktora m.inn. polega na zrzucaniu winy z przestepcy na ofiare.

 • Tfu demokracja

  Tak wygląda "demokracja" w USA. Ten krótki filmik z jednego z lokali wyborczych mówi wszystko. Kobieta stempluje karty to głosowania i stawia na nich X i odkłada na kupkę. Nie widać na kogo stawia X, ale zapewne na Demo(n)kratów. A w Rosji podobno jest reżim i wybory fałszują. https://benjaminfulford.net/wp-content/uploads/2022/11/Caught-on-camera-fraud.mp4?_=3

  • Tfu demokracja#Paweł82

   Kolejna sprawa to glosowanie korespondencyjne.
   Wystarczy zebrac informacje osob przebywajacych w domu starcow i wyslac do punktu wyborczego - zdarzaly sie rowniez takie rzeczy, ze nawet osoby zmarle braly udzial w glosowaniu.

 • KURTYNA OPADA....

  WIADOMOSCI - ARTUR KALBARCZYK 15.11.2022

  • KURTYNA OPADA....#fiesta

   Za to, że wstawiłeś ten film daję Ci palec w górę. Bo ten film jest potwierdzeniem tego co ja próbowałem tobie naświetlić. Przecież ja doskonale wiem, że w twojej ojczyźnie jest ogromna większość uczciwych, porządnych ludzi. Ale elity twojego kraju to w zdecydowanej większości ludzie o których mówi pan Artur Kalbarczyk. Właściwie to nie tylko w twojej ojczyźnie podobnie jest we wszystkich krajach złotego miliarda i nie tylko. Prowokowanie przewrotów, konfliktów na różnym podłożu, doprowadzanie do sytuacji kiedy jakiś kraj musi zareagować militarnie bo brak takiej reakcji oznacza jego przegraną bez walki to tylko niektóre z działań elit głównie twojej ojczyzny ale i bliskiej mentalnie elity United Kingdom i innych elit globalnego zachodu. Przytoczę tylko kilka z takich prowokacji mających na celu demonizację Putina i Rosji jako imperii zła. Rzekome otrucie polonem Litwinienki, otrucie Skripali tzw nowiczokiem, otrucie Nawalnego też chyba nowiczokiem. I tylko idiota te prowokacje mógł traktować jako fakty a okazuje się, że idiotów jest co nie miara na świecie bo działa wszechogarniającą propaganda bo media należą w ogromnej większości do tych, którzy te prowokacje organizują dla swoich celów między innymi tych o których mówił pan Kalbarczyk ale to cele osobiste a cele główne to zachowanie hegemonii nad pozostałym światem. Zrozumiały to już elity krajów zatoki perskiej, Węgier, Indii i wielu innych ale nie wszyscy mają odwagę póki co o tym mówić otwarcie. Niewątpliwie odwagi dodaje wielu przyjęcie wyzwania przez Rosję rzuconego jej przez kolektywny zachód w krainieU.

   • KURTYNA OPADA....#fiesta#Bez nicka

    Do tej pory nie potrafisz zrozumiec tego, ze ja mam swoj model zycia i to co dzieje sie na szczycie wladzy nie ma wplywu na moje myslenie i postepowanie bez wzgledu na to, ktora partia jest u wladzy.
    Poza tym konstytucja zapewnia mi wolnosc wyboru.

    Z kolei A.Kalbarczyk byl wielkim zwolennikiem D.Trumpa i dalby sie pociac za Trumpa , a teraz jego zapal ostygl (2022 rok) - takim samym napalencem byl Milko.
    A mnie z kolei wystarczyl jeden moment, kiedy D.Trump sciskal sie z zydami z Chabad-Lubawicz 6 lat temu (w 2016r) w czasie swojej kampanii wyborczej i juz wiedzialem , ze D.Trump jest zydowska marionetka - obydwaj z Kalbarczykiem jestescie opoznieni w mysleniu.

    Rosja byla i jest imperium zla i nic sie nie zmienilo.
    Putin jedynie zmienil maske.
    Wczesniesniej Putin zadawal sie z ZYDAMI i GLOBALISTAMI i drzwi do gabinetu Putina byly przez caly czas otwarte dla rasistowskiej sekty zydowskiej Chabad-Lubawicz, ktorym Putin zapewnil cieplarniane rozwoju w Rosji, kosztem rosyjskiego podatnika.
    Putin nawet podpisal ustawe Dumy w sprawie przeznaczenia lotniska w Uljanowsku na baze NATO w 2014r , Putin odbywal prywatne wizyty do USA i Izraela etc , dogadywal sie po cichu z Obama i Netanyahu przeciwko Iranowi, dal Netanyahu "zielone swiatlo" na zaatakowanie baz iranskich w Syrii w 2018r etc.

    Wez sie za odrabianie pracy domowej i nie wypisuj swoich farmazonow na forum NEON24.

    Putin ma wiele masek.
    Niby Ameryka nalozyla sankcje na Rosje, a w Rosji dzialaja firmy z USA, ktore wydobywaja rope naftowa na Syberii, o czym z kolei nie informuja oficjalne media.
    Analogicznie jest z przesylem gazu z Rosji do Turcji przez UPA-ine, gdzie toczy sie przeciez wojna, czyli jest cichy uklad w pewnych sprawach i ciemna masa nie jest o tym informowana.
    Zapytaj plk W.Kwaczkowa (byly oficer GRU) to ci powie co robia ZYDY u wladzy w Rosji.

    Zacznij odrabiac prace domowa.

    • KURTYNA OPADA....#fiesta#Bez nicka#fiesta

     Sztuka polega na tym, zeby sie nie narobic a zarobic.
     Wiec kto ma mozg i wiedze w roznych dziedzinach to mysli jak pracowac glowa , a nie pazurami.


     To zdanie pozwoliłem sobie skopiować z pańskiej odpowiedzi Vicanowi.

     Pan zarzuca mi nie polską mentalność.

     A tym zacytowanym przeze mnie zdaniem ja mogę z prawdopodobieństwem graniczącym z pewnością napisać, że ma pan mentalność typową dla tych, których pan tak bardzo nie lubi a może tylko udaje, że nienawidzi. Może jest pan krypto?

     Pański brak szacunku dla tych, którzy fizycznie pracują wytwarzając dobra, które pan konsumuje zarabiając na spekulacjach bo jak by giełd nie nazywać to są zalegalizowane szuler nie.

     Identycznie podchodzą do życia przedstawiciele "narodu wybranego" może jest pan jednym z nich.

   • KURTYNA OPADA....#fiesta#Bez nicka

    re: Bez nicka , czwartek, 17 listopada 2022, 13:47:45

    Wsrod Polakow bylo takie powiedzenie:
    "Jak masz leb i ch*j to kombinuj".
    I kolejne:
    "Grunt to sie nie przejmowac i w ciasnych butach nie chodzic"

    To jest kolejny dowod, ze nie znasz polskich przyslow i jestes mentalnie wyzuty z polskosci.
    Malo tego, Polacy byli mentalnie PRO-AMERYKANSCY nawet w okresie PRL i mieli wrogi stosunek do zydobolszewickiego ZSRR i do komunistow u wladzy w PRL.

    Ty z kolei jestes zaslepiony wrogoscia do Ameryki i to wyjasnia wszystko, bo jestes BOLSZEWIK I KOMUNISTA - taka bolszewicka i komunistyczna ideologie wrogosci do Ameryki wpajala Polakom propaganda komunistyczna w PRL.... i oczywiscie zwolennicy ZSRR i PRL z WPS (wierne pacholki sowieckie Zieminskiego i Kosiura) i znam ich propagande od ponad 10 lat, ktora oglupiali Polakow - obydwaj: Kosiur i Zieminski wydeptywali sciezki do ambasady rosyjskiej w Warszawie i obydwaj podrozowali do "Rosji" na misje.

    Jesli dobrze pamietam to ty pod ksywa "BEZ NICKA" rowniez brales udzial w dyskusjach na forum WPS i byles PRO-PRL-owski i PRO-BOLSZEWICKI, a teraz jestes na NEON24.

    Wy bolszewiki i komunisci jestescie rozpoznawalni nawet z odleglosci 10 tysiecy kilometrow.
    Zas bycie bolszewikiem i komunista nie ma nic wspolnego z polskoscia, poniewaz to sa obce ideologie, a na dodatek wymyslone przez ZYDOW.

    Zaden Polak/Polka nie beda pro-rosyjscy lub pro-niemieccy ze wzgledu na ATYPOLSKA POLITYKE ROSJI I NIEMIEC NA PRZESTRZENI KILKUNASTU STULECI, RABOWANIA POLSKI, MORDOWANIA I ZNIEWALANIA POLAKOW I WYMAZANIA POLSKI Z MAPY EUROPY.
    AMERYKA NIGDY NIE ZROBILA TEGO TYPU KRZYWD I ZBRODNI POLSCE I POLAKOM CO ZROBILI NIEMCY I ROSJA !.... i wbij to sobie mlotkiem do swojej bolszewicko-komunistycznej mozgownicy.
    Kto nie chce pamietac o zbrodniach i krzywdach doznanych od Niemcow i Rosji to mentalnie nie jest Polakiem.
    Zas kto specjalnie przemilcza krzywdy i zbrodnie niemieckie i rosyjskie na Polakach to jest AGENTEM OBCYCH WPLYWOW.
    Panimajesz towariszcz "bez nicka" ?

    Oddzielny temat stanowi przejecie wladzy w Ameryce przez ZYDOW i przejecie wladzy w Rosji przez ZYDOW.

    • KURTYNA OPADA....#fiesta#Bez nicka#fiesta

     Ja jestem pro polski przede wszystkim.

     Nigdy wcześniej nie udzielałem się na żadnych internetowych portalach.
     Neon jest moim pierwszym i jedynym na którym się skromnie przejawiam.

     Propaganda jak pani pisze "komunistyczna" nie mogła mi wyprać mózgu bo się za późno urodziłem.

     Do obywateli SZAP mam zupełnie normalny stosunek jak do większości innych narodów świata.
     Globalistyczno finansowa elita to już co innego ich akurat nie trawię.

     Niemcy zasłużyli sobie na co najmniej nieufność ze strony Polaków i to nie tylko za 2 WŚ ale za wiekami trwający ich marsz na wschód.

     A co do Rosji to powiem tak do polowy18 wieku to Polska realizowała mniej lub bardziej udanie nasz własny marsz na wschód. Po czym nastąpiło odwrócenie ról i to Rosja zaczęła swój marsz na zachód.
     Rosjanie są mi dużo bliżsi językowo, mentalnie niż Niemcy czy obywatele SZAP.
     W końcu wywodzimy się ze wspólnego słowiańskiego pnia.

    • KURTYNA OPADA....#fiesta#Bez nicka#fiesta

     Wsrod Polakow bylo takie powiedzenie:
     "Jak masz leb i ch*j to kombinuj".
     I kolejne:
     "Grunt to sie nie przejmowac i w ciasnych butach nie chodzic"


     O widzę, że poniosło panią na całego!
     Ja komunistą nie jestem i nigdy nie byłem.
     Napiszę więcej byłem nawet anty swego czasu. Potem stałem się politycznie obojętny tzn nie identyfikowałem się z żadną stroną sceny politycznej.
     Ten "picny włos" tak panią rozsierdził prawda???


     A te polskie powiedzonka które skopiowałem z pani komentarza to tak naprawdę musieli wymyśleć i upowszechnić w narodzie polskim jego wrogowie zwłaszcza to pierwsze.
     I pani zarzuca mi, że ja ich nie znam a to dla pani dowód iż Polakiem nie jestem.
     Jest dokładnie odwrotnie ten kto ich upowszechnia a szczególnie realizuje w swoim życiu pierwsze z nich Polakiem nie jest np. pani jest obywatelką SZAP a nie Polką de jure i de facto z całą pewnością.

   • KURTYNA OPADA....#fiesta#Bez nicka

    re: Bez nicka , piątek, 18 listopada 2022, 21:27:24

    Nie trzeba rodzic sie w PRL , zeby miec wyprany mozg propaganda komunistyczna.
    Wystarczy naczytac sie ksiazek , podrecznikow szkolnych , encyklopedii rzekomo "naukowych" etc , zeby uwierzyc w to co jest napisane i ogolnodostepne.

    Jesli chodzi o Rosje, to nie jest to panstwo slowianskie , poniewaz zalozyli je UGRO-FINOWIE (plemiona nordyckie) i Rosja to CYWILIZACJA TURANSKA (azjatycka - mongolska).
    Bandytyzm Rosji wobec Rzeczpospolitej rozpoczal sie za panowania Iwana IV "groznego" (bo pierdolnietego umyslowo) i Rosja napadala na ziemie Rzeczpospolitej juz w XVI wieku.
    Prosze NIE USPRAWIEDLIWAC ROSJI i nie wypisywac bzdur o rzekomych "przepychankach" w polowie XVIII wieku !
    Niemcy to byla jedna QRWA , a Rosja to byla druga QRWA.
    Rzeczpospolita miala podpisany traktat pokojowy z Rosja w 1686r i rosyjski sqrwysyn Piotr I przymierzal sie z wladca Prus Fryderykiem I-szym do ROZBIOROW POLSKI pod koniec XVII wieku (po smierci krola Polski Jana III Sobieskiego w 1696r).
    W 1717r rosyjski sqrwysyn Piotr I wyslal wojska rosyjskie do Warszawy w celu niedopuszczenia poslow do glosu (sejm niemy).
    W 1732r Rosja, Prusy i Austria zawarly TAJNY UKLAD (Traktat Loewenwolda) dotyczacy decydowania o losach Rzeczpospolitej.
    Zas w 1772r ROSJA i PRUSY dokonaly I-go ROZBIORU RZECZPOSPOLITEJ i tym samym Rosja zlamala TRAKTAT POKOJOWY z Rzeczpospolita zawarty w 1686r.
    Ch*j z taka Rosja.
    Panimajetie towariszcz ?

    • KURTYNA OPADA....#fiesta#Bez nicka#fiesta

     No a polska załoga na Kremlu? A kilku fałszywych Dymitrów? Który to był rok?
     Legendy o pochodzeniu założycieli państw można między bajki włożyć. Bo Rzym np założyli wychowani przez waderę Romus i Remulus. Babilon przybysze z Nibiru itd itp. Ale nawet zakładając, że to prawda to tylko elita, masy były Słowianami tak jak my.
     Poza tym to Ugrofinowowie nie są ludem nordyckim lecz uralskim. Haplogrupa tych ludów to N i jest ich w Rosji 14% co nie powinno panią dziwić bo Ural i najbliższe okolice należą do Rosji.
     A Polsce 7% pomimo, że do Uralu daleko, daleko.

    • KURTYNA OPADA....#fiesta#Bez nicka#fiesta

     Upadek Rzeczypospolitej by spowodowany głównie tym, że większość posłów ówczesnej Rzeczypospolitej kierowała się tym pani powiedzonkiem "masz łeb ich.j to kombinuj" i wykombinowali - niestety.
     Dlatego napisałem pani, że to powiedzonko wymyślili wrogowie Polski do, których i pani się z automatu zalicza
     Na szczęście pani już nie jest fizycznie w stanie szkodzić mojej ojczyźnie ale próbuje pani to robić w sieci internetowej przez propagowanie takich postaw jak w tym powiedzonku.
     Ale my Polacy zachowamy patriotyczną czujność i udaremniły pani zakusy.

    • KURTYNA OPADA....#fiesta#Bez nicka#fiesta

     "W 1717r rosyjski sqrwysyn Piotr I wyslal wojska rosyjskie do Warszawy w celu niedopuszczenia poslow do glosu (sejm niemy)."

     Kluczowym wydarzeniem była Trzecia Wojna Północna w której agresorem była raczej Szwecja.

     Temat pomijany zwykle w patriotycznej narracji. Radzę się zapoznać.

   • KURTYNA OPADA....#fiesta#Bez nicka

    re: Bez nicka , sobota, 19 listopada 2022, 09:59:32

    Obywatelu ze Wschodu ,

    Rozmawiamy o stosunkach polsko-rosyjskich i prosze nie zmieniac tematu na legendy Rzymu , o "rosyjskim Uralu" etc , poniewaz te obszary zostaly podbite przez Rosje z pomoca Anglii i Holandii, analogicznie jak Rosja podbila Kaukaz i wymordowala tamtejszych obroncow Kaukazu.

    To samo dotyczy SPISKU Rosji przeciwko Rzeczpospolitej do spolki z Prusami i ZYDAMI i prosze nie przerzucac winy z BANDYCKIEJ Rosji na ofiare, czyli na Rzeczpospolita i poslow, poniewaz to ROSJA DOKONALA ROZBIOROW POLSKI , czyli fizycznie napadli na Polske.
    Panimajetie towariszcz ?

    Twoja ojczyzna jest na Wschodzie, a w Polsce jestes tylko obywatelem , a to zasadnicza roznica.

   • KURTYNA OPADA....#fiesta#Bez nicka

    re: Bez nicka , sobota, 19 listopada 2022, 12:20:11

    Obywatelu ze Wschodu ,

    Ja uwazam, ze kazdy ma prawo do swojej opinii oraz jestem zwolennikiem wolnosci slowa, ale ja nie znosze klamstw, polprawd, bzdur i wrogiej propagandy podawanej przez polglowkow i cwierc inteligentow, ktorzy nie posiadaja WIEDZY i powtarzaja FARMAZONY po pseudo-autorytetach:
    - Litwinach (P.Zychowicz)
    - ZYDACH udajacych Polakow (R.Ziemkiewicz)
    - LEWAKACH udajacych polskich narodowcow (WPS Zieminskiego i Kosiura)
    - Niemcach udajacych Polakow (Michalkiewicz, Korwin-Mikke etc)
    - potomkach UB-kow udajacych Polakow (W.Gadowski)
    - "klub inteligencji polskiej" , w skrocie "KIP" , ktorzy oskarzyli KK o zniszczenie Polski
    - AGENCI OBCYCH WPLYWOW (sa tacy na forum NEON24).
    Ty jestes jednym z nich i zarazem jestes TUBA PROPAGANDOWA ROSJI..... i juz tobie pisalem, ze mentalnie nie jestes Polakiem, poniewaz PRZESIAKLES ROSYJSKA I BOLSZEWICKA PROPAGANDA, podajesz klamstwa i polprawdy oraz manipulujesz informacjami i to ciebie zdradza.

    Wiekszosc tych polglowkow i cwierc inteligentow wlacznie z toba w ogole nie podaje zrodel swoich informacji i tworzycie opowiadania upodobnione do historii w stylu ...." jedna baba drugiej babie wsadzila do dupy grabie" i po tematyce zamieszczanych artykulow widac, ze wiekszosc polglowkow i cwierc inteligentow jest ograniczona umyslowo.

    Ja walcze o PRAWDE od polowy lat 1990-tych (od ponad 25 lat) , a nie o zadne przywodztwo, durniu ze Wschodu i zaden: ZYD, SOWIET, SZWAB, LEWAK etc nie bedzie falszowal historii Polski. Kropka.
    ZACZNIJ ODRABIAC PRACE DOMOWA , PONIEWAZ ZANIZASZ POZIOM DYSKUSJI !
    Pozniej masz pretencje do mnie , ze wqrwiam sie na takiego durnia jak ty , ktory wybiera sobie to co lubi z historii i dodaje swoje "widzimisie "..... i podstepnie zrzuca wine z przestepcy (Rosji) na ofiare (Polske) - tak robi SWINIA jak ty i do ciebie podobni , i znam ich pseudonimy i nazwiska z forum NEON24 i oni robia to z premedytacja, czyli celowo zaklamuja historie jak ty.

    Twoje klamstwa i polprawdy jakie zamieszczasz na NEON24 nie kwalifukuja sie do wartosci i moze taka byla u was tradycja klamstwa na Wschodzie, o czym mowil byly agent KGB Jurij Bezmenow i ujawnil wasza moskiewska propagande klamstwa.

    Jak bedziesz czytal rzetelne opracowania historyczne zamiast zydowskiej wikipedii , rosyjskich i lewackich zrodel dezinformacji i propagandy to masz szanse poznac prawde.
    Dodatkowa uwaga:
    Jak masz slaby wzrok lub slaby sluch to popros kogos, zeby ci przetlumaczyl na j.polski , zebys podawal swoje zrodla informacji.
    A skoro unikasz podawania swoich zrodel informacji lub omijasz niewygodne tematy to tez jest odpowiedz.
    Lawirowac to mozesz z glupszymi od siebie.

 • JAK SKORUMPOWANY JEST W.ZELENSKI ?

  Collapsed cryptocurrency exchange FTX had ties to Ukrainian government, WEF, and top Biden adviser.
  Po polsku:
  Upadła giełda kryptowalut FTX miała powiązania z ukraińskim rządem, WEF i głównym doradcą Bidena.
  (WEF to "world economic forum" - swiatowe forum ekonomiczne , ktorego przewodniczacym jest szwajcarski ZYD K.Schwab) - dopisek "fiesta"

  https://mronline.org/2022/11/15/collapsed-cryptocurrency-exchange-ftx-had-ties-to-ukrainian-government-wef-and-top-biden-adviser/


  Ukraine: An Eastern-European cesspit of criminality & governmental corruption
  Po polsku:
  Ukraina: Wschodnioeuropejskie szambo przestępczości i korupcji rządowej

  https://scotlandtoday.online/ukraine-an-eastern-european-cesspit-of-criminality

  Pytanie:
  Czy Polacy wiedza teraz kogo finansuje zydostwo z PiS u wladzy w Polsce z pieniedzy polskiego podatnika ?

  • JAK SKORUMPOWANY JEST W.ZELENSKI ?#fiesta

   Ale panie fiesta ten żydowski clown Zelenski to pupilek pańskiego kraju, realizuje bez najmniejszego sprzeciwu płynące z USA instrukcje. Jest gotów obrócić w perzynę krainęU dla realizacji zamysłów waszych neokonów. A myśli pan, że nasze pożal się Boże władze różnią się dużo od clowna są trzymane za pewne delikatne miejsce waszą ustawą 447 act. Ale myślę, że robią to i z własnej nieprzymuszonej woli to samo robiłaby każda partia opozycyjna w mojej ojczyźnie niestety. Dopóty dopóki hegemonia SZAP i dolara jako światowej waluty tzw. rezerwowej będzie zachowana tylko elity nielicznych krajów są w stanie sprzeciwić się hegemonii. Ale jak mówią kropla drąży skałę. Budowa sprawiedliwszego świata się zaczęła i mam nadzieję, że w obronie swojej hegemonii pański kraj nie spopieli wszystkich włącznie z sobą.

   • JAK SKORUMPOWANY JEST W.ZELENSKI ?#fiesta#Bez nicka

    Przeciez ja nie jestem wlascicielem Ameryki, zeby nazywac Ameryke moim krajem, a W.Zelenski to dla mnie obcy osobnik i nie mam z nim nic wspolnego.
    Prosze mi zatem nie przypisywac koneksji z kimkolwiek i nie tworzyc swoich mitycznych opowiadan wzorowanych na stalinowskiej propagandzie.
    Gdzie wy towarzyszu "bez nicka" nauczyliscie jest tego typu metod stalinowskich ?

    • JAK SKORUMPOWANY JEST W.ZELENSKI ?#fiesta#Bez nicka#fiesta

     Ameryka to pojęcie znacznie szersze niż USA. Pan jest obywatelem SZAP więc jak może być właścicielem Ameryki tam są jeszcze dwa państwa Kanada i Meksyk. To przypomnienie dla poskromienia pańskich ambicji. A ja wcale nie mam skrupułów nazywać Polskę moją ojczyznę moim krajem. Ale doceniam pańską skromność a może to jednak objaw alienacji, że nie uważa pan SZAP swoim krajem.

   • JAK SKORUMPOWANY JEST W.ZELENSKI ?#fiesta#Bez nicka

    re: Bez nicka , czwartek, 17 listopada 2022, 13:14:06

    Wy obywatelu "bez nicka" macie trociny w glowie, poniewaz w polskim slownictwie utrwalilo sie powiedzenie, ze Ameryka to slynne USA, a nie Kanada lub Meksyk.
    Wiec jesli nie znacie polskich obyczajow to jestescie albo podrzutkiem, albo .... (sami wiecie najlepiej).
    Nie zajmuje sie wrozbiarstwem jak zwolennicy PRL i ZSRR z WPS Zieminskiego i Kosiura , ktorzy od ponad 10-ciu lat przepowiadaja "upadek dolara" z uporem maniakow i wbrew regulom panujacym w ekonomii i finansach i tylko ciemniak bedzie powtarzal tego typu bzdety propagandowe, ewentualnie zaprogramowany robot.
    Wam obywatelu "bez nicka" sloma z butow wystaje.

    • JAK SKORUMPOWANY JEST W.ZELENSKI ?#fiesta#Bez nicka#fiesta

     Wam obywatelu "bez nicka" sloma z butow wystaje.

     Ma pani, pani Fiesto rację no, nie co do słomy wystającej z butów ale to prawda, że urodziłem się i wychowałem na polskiej wsi w rodzinie chłopskiej. Mało -jestem z tego dumny. I po ponad 20- letnim epizodzie życia w mieście wróciłem na polską wieś gdzie zajmuję się kilkunastoma "mobilnymi mleczarniami" mam nadzieję, że kuma pani co mam na myśli. W przerwach między gospodarskimi powinnościami polemizuję z panią na forum Neonu.

    • JAK SKORUMPOWANY JEST W.ZELENSKI ?#fiesta#Bez nicka#fiesta

     Wy obywatelu "bez nicka" macie trociny w glowie, poniewaz w polskim slownictwie utrwalilo sie powiedzenie, ze Ameryka to slynne USA, a nie Kanada lub Meksyk.
     Wiec jesli nie znacie polskich obyczajow to jestescie albo podrzutkiem, albo .... (sami wiecie najlepiej).


     To, że w tzw. języku potocznym (nie w słownictwie) SZAP bo tak po polsku prawidłowo nazywa się ten kraj niektórzy nazywają Ameryką to nie znaczy, że mają rację nawet jeśli to robi 99% Polaków bo jak pani wie prawie wszystkie muchy siadają na goownie, (poza - drosophilia melanogaster) po naszemu muszka owocówka i czy to znaczy, że goowno jest smaczne?

     Więc używajmy adekwatnych nazw w przestrzeni publicznej a nie nazw z języka potocznego.

   • JAK SKORUMPOWANY JEST W.ZELENSKI ?#fiesta#Bez nicka

    re: piatek , 18 listopada 2022, 10:40:19

    Z ta Ameryka to przywaliles jak lysy o beton i to jest sygnal, ze nie znasz j.polskiego.

    Jak chcesz to znize sie do twojego poziomu "g*wna i much" skoro nie potrafisz odpowiedziec na moj poprzedni komentarz w sprawie: PRL, ZSRR, WPS, finansow, ekonomii etc , co celowo omijasz, zeby sie nie zdradzic.

    Otoz "g*wno" to pojecie wzgledne i ma niejedno znaczenie w j.polskim.
    Poza tym sam produkujesz g*wno jak reszta ludzi tego swiata i wcale nie jestes lepszy od Amerykanow, ktorych probujesz ponizyc na tutejszym forum.
    Zapytaj much, kur , robaki etc czy im smakuje twoje g*wno, ktore ty produkujesz, poniewaz to czego ty nie lubisz wcale nie oznacza, zeby ktos/cos innego tego nie lubi.

    Nasmiewasz sie z Ameryki i dopisujesz swoje nazwy, a przeciez sam zyjesz w zydowskim PRL"bis" lub inaczej "III ZYDO-RP" , w ktorej obowiazuje NEO-STALINOWSKA KONSTYTUCJA z 1997r zyda Stolzmana vel Kwasniewskiego - powstala na bazie konstytucji Stalina z 1952r.
    I co ty sie puszysz jak indyk ?

    • JAK SKORUMPOWANY JEST W.ZELENSKI ?#fiesta#Bez nicka#fiesta

     Ja nie znoszę ludzi, którzy mają tak jak pani rozdęte ego i myślą, że są najmądrzejsi na świecie.
     Pani pod każdym prawie komentarzem innych komentujących na Neonie stara się im udowodnić, że są od pani głupsi. Nie jest pani jedyna chociaż najbardziej agresywna, nie stroni pani od wycieczek osobistych, inwektyw, wyzwisk i prób dyskredytacji.
     A ja powiem pani, że to właśnie ludzie małej wiedzy a wielkiego o sobie mniemania ( są przekonani o swojej wszechwiedzy, bo nie mają pojęcia jak wiele nie wiedzą). Ludzie małej wiedzy ale skromni rozumiejący, że ich wiedza jest niewielka ( do nich zaliczam i moją skromną osobę) nie próbują jak pani pouczać pod każdym komentarzem innych.
     Ja takich postaw nie znoszę i w miarę możliwości staram się ich poskromić.
     Ale pani jest tak uparta i tak pyskata jak stara baba dewotka i wątpię żeby moje starania cokolwiek zmieniły.
     Dlatego proponuję zakończyć tę jak myślę bezowocną polemikę.
     Jako mężczyzna tradycyjnych wartości uznaję pani zwycięstwo bo jak mówi polskie przysłowie "Gdzie diabeł nie może tam babę pośle".

   • JAK SKORUMPOWANY JEST W.ZELENSKI ?#fiesta#Bez nicka

    re: Bez nicka , sobota, 19 listopada 2022, 12:20:11

    Obywatelu ze Wschodu ,

    Ja uwazam, ze kazdy ma prawo do swojej opinii oraz jestem zwolennikiem wolnosci slowa, ale ja nie znosze klamstw, polprawd, bzdur i wrogiej propagandy podawanej przez polglowkow i cwierc inteligentow, ktorzy nie posiadaja WIEDZY i powtarzaja FARMAZONY po pseudo-autorytetach:
    - Litwinach (P.Zychowicz)
    - ZYDACH udajacych Polakow (R.Ziemkiewicz)
    - LEWAKACH udajacych polskich narodowcow (WPS Zieminskiego i Kosiura)
    - Niemcach udajacych Polakow (Michalkiewicz, Korwin-Mikke etc)
    - potomkach UB-kow udajacych Polakow (W.Gadowski)
    - "klub inteligencji polskiej" , w skrocie "KIP" , ktorzy oskarzyli KK o zniszczenie Polski
    - AGENCI OBCYCH WPLYWOW (sa tacy na forum NEON24).
    Ty jestes jednym z nich i zarazem jestes TUBA PROPAGANDOWA ROSJI..... i juz tobie pisalem, ze mentalnie nie jestes Polakiem, poniewaz PRZESIAKLES ROSYJSKA I BOLSZEWICKA PROPAGANDA, podajesz klamstwa i polprawdy oraz manipulujesz informacjami i to ciebie zdradza.

    Wiekszosc tych polglowkow i cwierc inteligentow wlacznie z toba w ogole nie podaje zrodel swoich informacji i tworzycie opowiadania upodobnione do historii w stylu ...." jedna baba drugiej babie wsadzila do dupy grabie" i po tematyce zamieszczanych artykulow widac, ze wiekszosc polglowkow i cwierc inteligentow jest ograniczona umyslowo.

    Ja walcze o PRAWDE od polowy lat 1990-tych (od ponad 25 lat) , a nie o zadne przywodztwo, durniu ze Wschodu i zaden: ZYD, SOWIET, SZWAB, LEWAK etc nie bedzie falszowal historii Polski. Kropka.
    ZACZNIJ ODRABIAC PRACE DOMOWA , PONIEWAZ ZANIZASZ POZIOM DYSKUSJI !
    Pozniej masz pretencje do mnie , ze wqrwiam sie na takiego durnia jak ty , ktory wybiera sobie to co lubi z historii i dodaje swoje "widzimisie "..... i podstepnie zrzuca wine z przestepcy (Rosji) na ofiare (Polske) - tak robi SWINIA jak ty i do ciebie podobni , i znam ich pseudonimy i nazwiska z forum NEON24 i oni robia to z premedytacja, czyli celowo zaklamuja historie jak ty.

    Twoje klamstwa i polprawdy jakie zamieszczasz na NEON24 nie kwalifukuja sie do wartosci i moze taka byla u was tradycja klamstwa na Wschodzie, o czym mowil byly agent KGB Jurij Bezmenow i ujawnil wasza moskiewska propagande klamstwa.

    Jak bedziesz czytal rzetelne opracowania historyczne zamiast zydowskiej wikipedii , rosyjskich i lewackich zrodel dezinformacji i propagandy to masz szanse poznac prawde.
    Dodatkowa uwaga:
    Jak masz slaby wzrok lub slaby sluch to popros kogos, zeby ci przetlumaczyl na j.polski , zebys podawal swoje zrodla informacji.
    A skoro unikasz podawania swoich zrodel informacji lub omijasz niewygodne tematy to tez jest odpowiedz.
    Lawirowac to mozesz z glupszymi od siebie.

    • JAK SKORUMPOWANY JEST W.ZELENSKI ?#fiesta#Bez nicka#fiesta

     Skończ bredzić albo inaczej wytrzeźwiej i wtedy dopiero pisz cokolwiek, bo te paranoiczne wywody i żydofobia nie mają w ogóle kompletnie sensu.

 • Manipuluja naszymi myslami jak chca a my lykamy te klamstwa jak gesi.

  Udawane wybory, obiecanki cacanki, oszukane totolotki, podrasowane maszyny w Las Vegas, kiedys bedzie lepiej itp, itd. Moj Boze: jak glupi sa ludzie, ze tak latwo, potrafia sie nabierac na plotki, polityczne mrzonki i w ten sposob wytrzymywac ucisk, na ktory nie zasluzyli. Kazdy chlopak i kazda dziewczyna chca 3 rzeczy w zyciu: Kochac sie, miec sex i maly domek pod lasem. Czy to jest wygorowane marzenie? I to wlasnie podstawowe prawo czlowieka jest nam zabierane przez szatanistow przez manipulacje opisana powyzej. Co szatanisci z tego maja? Orgazm jakis?

  • Manipuluja naszymi myslami jak chca a my lykamy te klamstwa jak gesi.#staszek kieliszek

   Staszek
   To jest komentarz roku!!!

  • Manipuluja naszymi myslami jak chca a my lykamy te klamstwa jak gesi.#staszek kieliszek

   Dodam jeszcze: chca miec dzieci , troche mebli , naczyn kuchennych, pojazd etc.

 • Fiesta nadaje na żŻydów a mieszka w najbardziej zażydzonym państwie świata

  To w Izraelu łatwiej skrytykować Żyda niż w USA, gdy jest się osobą publiczną. Cóz, pracuje na Żydów i ich potęgę.

  • Fiesta nadaje na żŻydów a mieszka w najbardziej zażydzonym państwie świata#Wican

   Najwiecej zydow jest w Izraelu i w twoim "POLIN" - jak nie umiesz liczyc to popros kogos, zeby policzyl za ciebie.

   Np. w 1984r w PRL bylo 2,7 miliona zydow pod nazwiskami zmienionymi na polskie.
   Z kolei prezes organizacji zydowskich S.Szurmiej powiedzial w TV, ze w Polsce mieszka 4 miliony zydow, co stanowilo ponad 10 procent ludnosci Polski, czyli co dziesiaty mieszkaniec Polski byl ZYDEM w 1984r , a teraz jest 2022 rok (38 lat od tamtego czasu).

   Z kolei w/g statystyk amerykanskich z 2020r i 2021r , zydow jest okolo 6 milionow w USA i to stanowi okolo 1,8 procenta populacji.

   Zatem w twoim "POLIN" jest ponad 5-krotnie wiecej zydow niz w USA przy zalozeniu , ze zydow jest tylko 4 miliony w "POLIN".

   • Fiesta nadaje na żŻydów a mieszka w najbardziej zażydzonym państwie świata#Wican#fiesta

    Nieszczęście Polski i Polaków polega na tym, że Polacy co do zasady nie wiedzą kto jest żydem ukrywającym się pod polskim nazwiskiem, natomiasy żydzi doskonale wiedzą kto jest kim, a przynajmniej potrafią siebie rozpoznać.
    Teraz pytanie - czy ten FAKT jest winą Polaków czy też żydów ?
    Skoro Polakom nie przeszkadza, że co dziesiąty sąsiad jest tak naprawdę żydem oraz co dwudziesty ukrem, no to nie miejmy pretensji do nich, że my nie chcemy tego wiedzieć.
    Faktem jest, że kamuflują się polskimi nazwiskami i nie przyznają do faktycznego pochodzenia, ale to nie zwalnia nas od nauczenia się umiejętności rozpoznawania "swój (Polak) - obcy (żyd, banderowiec)
    KST

    • Fiesta nadaje na żŻydów a mieszka w najbardziej zażydzonym państwie świata#Wican#fiesta#KST

     Tu masz Kolego KST 100 procent racji !

     Nic i nikt nie zwalnia Polakow z obowiazku odrabiania pracy domowej, bez wzgledu na to kto co mowi.
     Dlatego trzeba znac prawde i byc czujnym, bo tu chodzi o byc albo nie byc Polski i Polakow.

     Zdecydowana wiekszosc Polakow i Polek nie odrabia pracy domowej i daja sie latwo oglupic propagandzie swieckiej i koscielnej.

     Przyklad z zycia.
     Jako uczen III klasy szkoly podstawowej mialem watpliwosci, kiedy ksiadz odczytal list biskupow podczas niedzielnej mszy , mowiacy o tym, ze "duch swiety przewodzi soborowi" oraz ze "duch swiety czuwa nad soborem" (sprawa dotyczyla soboru watykanskiego II-giego, ktory odbyl sie w latach 1962-1965).

     Na poczatku lat 1990-tych (po ponad 30-tu latach) moglem wreszcie skonfrontowac moje watpliwosci z faktami historycznymi, ktorych wczesniej w ogole nie znalem, poniewaz prawda byla ukrywana przed Polakami i przed opinia publiczna.
     Na soborze watykanskim II-gim grasowali:
     - zydomasoneria z B'nai B'rith (USA) na czele z J.Lichtenem (zyd urodzony w Polsce),
     - grupa rabinow z USA na czele z rabinem A.Heschelem z Nowego Jorku,
     - grupa liberalow na czele z ks. K.Rahnerem (Jezuita z Niemiec),
     - kardynalowie i biskupi KK bedacy czlonkami masonerii (byli na liscie podanej przez wloska gazete L-Osservatore Romano pod koniec lat 1950-tych),
     - grupa protestantow,
     - grupa prawoslawnych,
     - nieliczna grupa konserwatywnych biskupow i kardynalow,
     - sieroty z PRL: kard. S.Wyszynski i bp K.Wojtyla (zwolennik liberalizmu w KK).

     Za wyjatkiem ksiedza L.Villa, ks. M.Poradowskiego, grupy ksiezy pod pseudonimem "M.Pinay", ktorzy opisali SPISEK ZYDOW I MASONOW w KK w czasie trwania soboru watykanskiego II-go (ksiazka pt. "The Plot Against The Church" - Spisek przeciwko Kosciolowi) , arcybiskupa M.Lefebrve , historyka F.Bellegrandi, dziennikarza przy Watykanie D.Yallopa i troche innych osob, to PANUJE CALKOWITA ZMOWA MILCZENIA w mediach koscielnych i swieckich na temat przekretow soborowych i likwidacji KK.

     Gdyby polski zyd JP2 (Wojtyla-Katz) nie poparl oficjalnie zaprowadzenia JEDNEGO RZADU SWIATOWEGO (jeden z celow ZYDOMASONERII) to Polacy tez by nie wiedzieli, ze polski zyd JP2 realizowal CELE GLOBALISTOW - vide cala gama globalistow, jak: znany powszechnie szwajcarski ZYD K.Schwab z WEF, zyd G.Soros, zyd B.Gates etc , zydostwo i masoneria z Grupy Bilderberg i jej zalozyciel J.Retinger (polski zyd) , Komisja Trojstronna , zydowski AIPAC , zydowski WJC i AJC , wspomniany wszesniej zydowski B'nai B'rith etc.

     Na razie tyle w temacie.
     Pzdr

    • Fiesta nadaje na żŻydów a mieszka w najbardziej zażydzonym państwie świata#Wican#fiesta#KST

     "to nie zwalnia nas od nauczenia się umiejętności rozpoznawania "swój (Polak) - obcy (żyd, banderowiec)"

     Należy rozpoznawać, kto jest po polskiej a kto po obcej stronie. Często to nie pokrywa się z pochodzeniem. Są Żydzi polscy patrioci i są Polacy co służą obcym. Większość w każdej nacji i tak ma te sprawy w nosie.

    • Fiesta nadaje na żŻydów a mieszka w najbardziej zażydzonym państwie świata#Wican#fiesta#KST

     @Pedant

     re: Pedant , sobota, 19 listopada 2022, 10:56:11

     Obywatelu "Pedant",
     Takie farmazony to mozecie wypisywac i opowiadac we wsi zabitej dechami.
     A jako zyd nigdy nie pisaliscie zle o swoich zydowskich pobratymcach , ani nie ostrzegaliscie Polakow przed zydowska zaraza.

     Zydzi sa obcym cialem w Polsce:
     - obcym rasowo ,
     - obcym kulturowo ,
     - obcym religijnie ,
     - i obcym cywilizacyjnie.
     Oczywiscie, ze sa przypadki asymiliacji zydow z polska kultura i obyczajami oraz poczucie polskiego patriotyzmu, ale to sa rzadkie przypadki , ktore nie przekraczaja 1/1000 .

     Ksiadz S.Staszic pisal w XVIII wieku, ze zydzi byli zaraza w Rzeczpospolitej.

     Historyk S.Didier opisal negatywna role zydowskich przechrztow (neofitow) w Rzeczpospolitej - vide: "ROLA NEOFITOW W DZIEJACH POLSKI".

     Z kolei zyd J.Brafmann opisal spisek zydow przeciwko nie-zydom w ksiazce pt. "ZYDZI I KAHALY" (wyd. w 1870r).
     Analogicznie pisal ksiadz I.B.Pranaitis , ktory ujawnik spisek zydowski oraz wrogosc zydow do chrzescijanstwa i innych narodow na podstawie przekladu Talmudu.

     Gen. W.Sikorski pisal w raportach, ze zydzi przechodzili na strone bolszewikow w czasie wojny polsko-bolszewickiej.

     We wrzesniu 1939r zydzi masowo kolaborowali z okupantem niemieckim i sowieckim przeciwko Polsce i Polakom i zydzi dokonywali zbrodni na Polakach, o czym pisal historyk J.R.Nowak w ksiazce pt. "PRZEMILCZANE ZBRODNIE 1939-1941".

     Na poczatku lat 2000 przybyl na kontynent AP historyk J.R.Nowak i zadalem mu pytanie:
     Czy zna dobrego zyda ?
     Nowak odpowiedzial, ze nie zna takiego i dodal, ze zna dobrych Polakow zydowskiego pochodzenia.

     Historyk L.Zebrowski, ktory specjalizuje sie w historii zolnierzy polskiego podziemia zbrojnego, mowil , ze zydzi tworzyli oddzialy partyzanckie, ale ukrywali sie po lasach i rabowali polskie wsie z zywnosci, rabowali mieszkancow wsi z przedmiotow osobistych oraz gwalcili polskie kobiety.

     Zydzi podpisali tajny uklad z A.Hitlerem w Berlinie w sierpniu 1933r , a z kolei w 1940r grupa przywodcow zydowskich w okupowanej przez Niemcow Polsce napisala list to H.Himmlera w sprawie utworzenia autonomicznego panstwa zydowskiego w okupowanej Polsce ze stolica w Lublinie (tzw. Lublinland) , ale A.Hitler nie wyrazil na to zgody - te sprawy opisal historyk A.L.Szczesniak.
     Zas w SS i Gestapo pracowalo ponad 5 tysiecy zydow na obszarze Generalnej Guberni - informacje o zydowskich agentach zebral wywiad AK.
     Gubernatorem w GG byl zyd Hans Frank.

     Historyk amerykanski zydowskiego pochodzenia B.Rigg pisal, ze w armii niemieckiej sluzylo ponad 150 tysiecy zydow w czasie II w.s.

     Okres stalinowski (1945-1956) i zydowskie zbrodnie na Polakach to byla druga faza tych zbrodni - pierwsza faza zydowskich zbrodni na Polakach miala miejsce w latach 1939-1941.

     Dlaczego wy obywatelu "Pedant" nigdy o tym nie napisaliscie ?.... i takich jak wy polskojezycznych zydow i lewakow jest troche na forum NEON24 .

   • Fiesta nadaje na żŻydów a mieszka w najbardziej zażydzonym państwie świata#Wican#fiesta

    co jest z rachunkami u pokolenia po zreformowanej doszczętnie edukacji?

    Nie : "jest pięć razy więcej", a tylko ich udział (odsetek) w populacji ogółem jest pięciokrotnie wyższy.

    • Fiesta nadaje na żŻydów a mieszka w najbardziej zażydzonym państwie świata#Wican#fiesta#sniper

     Tak, odsetek jest 5-krotnie wyzszy, dziekuje za uwage.
     Czyli co 10-ty obywatel w Polsce to zyd, podczas gdy w USA co 50-ty to zyd.